"Başörtü sorununu ancak hükümet çözer"

"Başörtü sorununu ancak hükümet çözer"
Alperen Ocakları'nın Ege Bölgesi toplantısına katılmak üzere Kütahya gelen Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, Kütahya Alperen Ocakları ziyereti sırasında son günlerde Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden başörtü sorununa değinerek

Alperen Ocakları'nın Ege Bölgesi toplantısına katılmak üzere Kütahya gelen Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, Kütahya Alperen Ocakları ziyereti sırasında son günlerde Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden başörtü sorununa değinerek;'Başörtü sorununu ancak hükümet çözer' dedi.
Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, Kütahya Alperen Ocakları ziyareti sırasında yaptığı başörtü sorunun siyasi partiler tarafından seçim malzemesi haline geldiğini, hiç bir partinin soruna ciddi bir biçide yaklaşmadığını ve en önemlisinin bu sorunun ancak mevcut hükümet tarfından çözebileceğini ifade etti.
AKP ve CHP'nin başörtü sorununu çözmede samimi bulmadığını vurgulayan Gürgür, sorunun ancak sağduyu ile çözülebileceğini dile getirerek' Bu konuda mevcut hükümete büyük iş düşüyor, sorun vardır; ama sorunun çözümüde vardır bu çözümde mevcut hükümetin elindedir' şeklinde açıklamalarda bulundu.
Gürür, Alperen fikriyatına ülkenin ihtiyacı olduğunu söyleyen Gürgür, özellikle büyük bir kültür erozyonuyla karşı karşıya olan Türk gençliğinin içerisinde bulunduğu bu buhrandan milli ve manevi hasletlerinin gelişmesiyle kurtulacağını ifade etti.
Bunun geliştirilmesi içinde Alperen fikriyatının yeni nesle düzgün şekilde aktarılmasını şart olduğunu ifade eden Gürgür konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Özelikle rahmetli Genel Başkanımızın şahsında somutlaşan Alperen düşüncesinin yirmi birinci yüzyılda yeniden diriltilmesi ve yaşatılmasının hepimizin omuzlarında manevi bir yüktür. Çünkü Alperen düşüncesi bir yaşam biçimidir'
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com