"Başörtülü adayımız olacak"

"Başörtülü adayımız olacak"
Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında yerel seçimlerde başörtülü adayları olacağını söyledi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Biz tartışılmak üzere seçim barajına yönelik 3 teklif geliştirdik ve tartışılsın istedik.

Biri mevcut durum ve bu mevcut durumu da biz geldiğimizde kucağımızda bulduk, bizden önce yüzde 10 vardı ve biz onunla seçime girdik.

16 aylık parti olarak onunla parlamentoya adım attık. İkinci teklif baraj yüzde 5'e düşürülsün, 10 bölgemiz olsun ki bu da daraltılmış bölge.

Bir üçüncü teklifimiz barajı tamamen kaldırıp dar bölge yapalım. 550 bölge her bölgeden bir milletvekili çıksın ve hesap verilebilir imkanı artsın.

Bize nasıl bir teklif gelir, bunu bekleyeceğiz. Tekrar değerlendirip ona göre adım atacağız. Kamuoyu araştırmalarını buna göre yapacağız.

"ANDIMIZ RAHATSIZ EDİYORDU"

Andın içinde birçok kesimi rahatsız eden beyanlar var. Bu tek tipçilikten kurtulmanın da bir adımıdır. Bu toplumumuzun bir kısmını rahatsız ediyorsa direnmenin bir anlamı yok.

Ben herkesin Başbakanıyım. Öyle olmasam, Şırnak'taki, Hakkari'deki vatandaşımı düşünmem. Bu paketle bireyi ayrımcılığa karşı güvence altına alıyoruz.

"TSK, EMNİYET VE HAKİM-SAVCILAR KENDİLERİ BAŞÖRTÜ DÜZENLEMESİ YAPABİLİR"

TSK, emniyet ve çalışanlarına ve hakim savcılar istedikleri zaman başörtüsüyle ilgili düzenlemeyi yapabilirler. Biz bunları kendi yapabileceğimiz düzenlemenin dışında tuttuk.

Her şeyde belli aşamaları kırmadan dökmeden sürdürmek gerekir. Şu anda atılan adım zaten çok çok önemli bir adımdır. Bu yaptığımız düzenleme tamamıyla memurlara yönelik bir düzenleme. Öğretmenlerle ilgili olanı MEB yapacak.

Burada aşırılıklara kaçanlar, olumlu gelişmeleri suiistimal etmek olur. Biz insanların yaşam tarzlarına müdahale etmeyeceğiz diyoruz, bir başka tarafın da yaşam tarzına müdahale etmesine engel olmak lazım.

"BAŞÖRTÜLÜ ADAYIMIZ OLACAK"

Evet başörtülü adayımız olacak. Şu an size yerini ve sayısını veremem ama başörtülü adayımız olacak. Bunun için temayül yoklaması yapıyoruz. Bunun için oy kullanma işlemi olacak ve üyelerimiz seçim bölgelerinde oylarını kullanacaklar. Sonra heyetlerimiz gidip bu oyları getirecekler ve oylar sonucunda adaylarımız belli olacak ve sizlere bu adaylarımızı açıklayacağız. Diğer partiler gibi bunun için acele etmiyoruz.(MUE)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com