Başsavcı Çınar'dan gazeteciler cemiyetine veda ziyareti

Başsavcı Çınar'dan gazeteciler cemiyetine veda ziyareti
Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti'ne veda ziyaretinde bulundu.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti'ne veda ziyaretinde bulundu. Başsavcı Çınar, Ankara’da da Kütahya için çalışmaya devam edeceğini söyledi. 
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyarette bulunan Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar, Kütahya’nın kendisi için ayrı bir yeri ve önemi olduğunu belirtti. 

Aslen Çankırılı olduğunu ailesinin 1926’da İstanbul’a taşınmasından dolayı memleketinin İstanbul olduğunu, ancak Kütahya’ya atandığında memleketine atanmış kadar sevindiğini kaydeden Hüseyin Çınar, “Kütahya ile duygusal bir bağım var. Kütahya’ya atandığımda sanki görev yerine değil de memleketime atanmış gibi sevinmiştim. Şimdi Ankara’ya atandık. Ama Kütahya için elimden geldiğince çalışmaya devam edeceğim. Ziyaret ettiğim her yerde, 'Ankara’da sadece yargı ile alakalı değil, ne işiniz olursa olsun, mutlaka bana haberin verin. Ben onlarla ilgili ne gerekiyorsa yapar size yardımcı olmaya çalışırım' diyorum. Burada da aynı ifadeleri kullanıyorum. Ankara’da da Kütahya’ya hizmet etmeye, elimden geldiğince çalışmaya devam edeceğimi bilmenizi isterim” diye konuştu.

Başsavcı Hüseyin Çınar’ın Kütahya’dan ayrılıyor olmasının Kütahya için bir kayıp olduğunu anlatan Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu da, “Başsavcımızın atandığı görev sıradan bir görev değil. Türkiye’de seçkin şahsiyetlerin atandığı bir görevdir. Bir yandan bu duruma sevinirken diğer yandan da Sayın Savcımızın Kütahya’dan gidiyor olmasına üzülüyoruz” dedi.

Tunçoğlu, “Sayın Başsavcımız Kütahya’daki asli görevi olan adli görevinin yanında sosyal, kültür ve tanıtım alanlarda da birçok çalışmaya imza atmış, üstün hizmetler de bulunmuştur. Kendilerine bu çalışmalarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Sayın başsavcımız her ne kadar ilimizden gidiyor olsa da Kütahya’ya burada olduğu gibi Ankara’da da hizmetlerini sürdüreceğinden eminiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra İhsan Tunçoğlu, Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlatılan ve üzerinde cemiyet logosu ve Başsavcı Hüseyin Çınar’ın ismi bulunan çini tabağı hediye etti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com