Başsavcılık YGS'de Şifre Açıklaması

Başsavcılık YGS'de Şifre Açıklaması
YGS'de şifre soruşturma kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamalarda bulundu. Tüm kitapçıklar incelemeye alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı YGS'de şifre iddialarına yönelik yaptığı çalışmayla ilgili açıklamada bulunuldu.

Başsavcılık soruşturmanın devam ettiğini açıklarken Başsavcı Kuriş 'önemli olanın gerçeğin ortaya çıkması' olduğunu belirtti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ''YGS'deki şifre iddiaları'' konusunda yürütülen soruşturmada, ''Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nde 2011 yılı YGS sınavına giren 1 milyon 700 bin adaya ait tüm cevap anahtarlarının bulunduğu veri tabanının, aday bazlı olarak tek tek incelenmesine başlandığı, bu incelemenin son aşamasına gelindiğini'' bildirdi.

Başsavcı, bilirkişi heyetinin hazırladığı raporun kendilerine ulaşmadığını açıkladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ''YGS'deki şifre iddiaları'' konusunda yürütülen soruşturmada, ''81 ilde sınava giren adaylara ilişkin soru kitapçıklarından, sondaj usulü ile seçilen yeterli sayıda soru kitapçığının, resen seçilen uzman bilirkişi heyeti marifetiyle incelemelerinin tamamlandığını'' açıkladı.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ''YGS'deki şifre iddiaları'' konusunda yürüttüğü soruşturmayla ilgili yaptığı açıklamada, ''Sınavın iptaline ve soruşturmanın içeriğine dönük çıkan haberler ve yapılan yorumların, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ile bir ilgisinin bulunmadığını'' bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ''YGS'deki şifre iddiaları'' konusunda yürütülen soruşturma kapsamında, ''Bir kısım görevlilerin ifadelerine ve bilgilerine başvurulduğu, gerek duyulduğunda diğer görevlilerin de ifadelerine başvurulacağı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com