Başsavcılık'tan MİT açıklaması

Başsavcılık'tan MİT açıklaması
Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen, MİT soruşturması ile ilgili açıklama yaptı.

Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen, ''Bu soruşturma, Cumhuriyet Başsavcıvekilliğimizce KCK terör örgütüne yönelik olarak yapılan bir soruşturma sırasında, bazı devlet görevlilerinin kendilerine yürütme organı tarafından verilen görevinin dışına çıkarak hareket ettikleri, bu suretle örgütün eylemlerini gerçekleştirilmesine yardım ettikleri şüphesini doğuracak deliller elde edilmesi nedeniyle başlatılmış olup, sadece bu görevlilerin eylemlerine yöneliktir'' görüşlerini açıkladı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde gazetecilere yazılı bir açıklama yapan Fikret Seçen, başsavcılıkla, yürütülen bir soruşturma sırasında bazı kamu görevlilerinin ifadeye çağrılmaları sonrasında, bir kısım yazılı ve görsel basında gerçek dışı haber ve yorumlara yer verilmesi nedeniyle kamuoyunu doğru bilgilendirmek için açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.
Seçen'in açıklamasında, şu bilgilere yer verildi:

''Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 250. maddesi uyarınca, terör suçlarını da soruşturmakla görevlendirilen Cumhuriyet Başsavcıvekilliğimiz, uzun yıllardan beri sürmekte olan terörün, devletimize ve milletimize vermekte olduğu zararları çok yakından bilmekte ve izlemektedir. Bu nedenle terörle mücadelenin hukuksal boyutunu diğer kurumlarla birlikte Cumhuriyet Başsavcılığıvekilliğimiz de aktif bir biçimde yürütmektedir.

Bu çerçevede, Cumhuriyet Başsavcıvekilliğimiz, yasal zeminle ve yasaların verdiği yetki çerçevesinde adli görevini yürütürken, elinde dosya ve soruşturmadan elde edilen delillerle bağlı olup, yapılan her işleme karşı yasal yollara başvurulabileceğini ve ayrıca bunların yasalar çerçevesinde denetime tabi olduğunun bilincinde olarak görev yapmaktadır. (SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com