Bataman'da polise ses bombalı saldırı! /VİDEO

Bataman'da polise ses bombalı saldırı! /VİDEO
Batman'da Öçalan'a destek amacıyla gerçekleştirilen yürüyüşte, PKK sepatizanı bir grup polise ses bombasıyla saldırı düzenledi!

Batman'da BDP'li kadınların PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a destek amaçlı yapmak istediği yürüyüşe izin verilmemesi üzerine, konuşmaya gelen Emniyet Müdür Yardımcıları Şenol Zeybek ve Samih Taymur'a, göstericiler arasından ses bombası atıldı. Büyük bir gürültüyle ses bombasının patlamasından sonra polis, göstericilere müdahale etti.

BDP'li kadınlar İmralı'da çarptırıldığı ömürboyu hapis cezasını çeken PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a tecrit uygulandığını iddia ederek, Kocerler Bulvarı'nda toplanıp, basın açıklaması yapmak için Sanat Sokağı'na yürüyüşe geçti. Yaklaşık 100 kadının yürüyüşüne güvenlik güçleri izin vermedi. Bunun üzerine Emniyet Müdür Yardımcıları Şenol Zeybek ve Samih Taymur, BDP'li yöneticilerle konuşmak üzere gruba doğru yürüdü.

Yürüyüşe geçen Zeybek ve Taymur'a göstericiler arasında bulunan bir kişi ses bombası attı. Zeybek ve Taymur'un ayaklarının dibine düşen ses bombası büyük bir gürültü ile patlaması ortalığı savaş alanına çevirdi. Müdür yardımcıları olaydan yara almadan kurtuldu. Polis, panzer ve TOMA araçlarıyla göstericilere tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale etti. Müdühaleye kadınlar arasında bulunan çocuklar da polis panzerlerine taşla karşılık verdi.

Yaklaşık 45 dakika süren çatışma sonrasında polise ve araçlarına taş atan 5 kişi gözaltına alındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com