Batıda Sıcaklar Artmaya Başlayacak

Batıda Sıcaklar Artmaya Başlayacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı havanın ardından, sıcaklar iç ve batı bölgelerinde 4 İla 6 erece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı havanın ardından, sıcaklar iç ve batı bölgelerinde 4 İla 6 erece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı havanın ardından, sıcaklar iç ve batı bölgelerinde 4 ila 6 derece artacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ege Bölgesinde az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimleri (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ile Denizli ve Uşak çevreleri ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.Yağışların öğle saatlerinde itibaren İzmir ,, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak) kuvvetli, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor
Ege ilk ısınacak bölge. Bu gece de hava çok soğuk, buzlanma sürecek. Afyon -10 dereceye iniyor. Yarın lodosla gelecek yağış havayı biraz ısıtırken, kuvvetli buzlanmayı da ortadan kaldıracak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinde Artvin ve Hakkari çevrelerinde görülecek kar yağışlarına ilaveten öğle saatlerinden itibaren batı bölgelerimiz Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Öğle saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde, gece saatlerinden sonra Antalya, Muğla ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olacak yağışların Ege, Akdeniz kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu (Poyraz), zamanla iç ve batı bölgelerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.
Yağışların İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde, gece saatlerinden sonra Antalya, Muğla ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.
Marmara ile kuzey, iç ve doğu bölgelerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor. (İ.BOZ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com