Batıkent-Sincan metro hattı açılış töreni

Batıkent-Sincan metro hattı açılış töreni
TBMM Başkanı Çiçek:-"Eğer siyaset, hizmet için yapılıyorsa ibadettir, çünkü inanıyoruz ki halka hizmet Hak'ka hizmettir. Bu da halka yapılan en önemli hizmetlerden bir tanesidir"-"Eğer biz siyaset yapan insanlar olarak halkımızın bu beklentilerine cev

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, siyasetin hizmet için yapılması halinde ibadet olacağını belirterek, Batıkent-Sincan metro hattının da halka yapılan en önemli hizmetlerden olduğunu söyledi.

Batıkent-Sincan metro hattının açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Çiçek, metronun Ankara'ya hayırlı olmasını diledi, yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Şükretmesini ve teşekkür etmesini bilmek gerektiğini vurgulayan Çiçek, böyle bir esere kavuştukları için Allah'a şükrettiklerini, emeği geçenlere de teşekkür ettiklerini söyledi.

Siyaseti anlamlı, meşru, anlaşılabilir kılan hususun, özünde hizmet aşkının ve sevgisinin bulunması olduğunu vurgulayan Çiçek, "Eğer siyaset, hizmet için yapılıyorsa ibadettir, çünkü inanıyoruz ki halka hizmet Hak'ka hizmettir. Bu da halka yapılan en önemli hizmetlerden bir tanesidir" diye konuştu.

Halkın siyasetçilerden, barış, güvenlik, hayat kalitesinin yükseltilmesini, eğitimden sağlığa hayatının her alanda kolaylaştırılmasını isteyeceğini ifade eden Çiçek, şöyle devam etti:

"Eğer biz siyaset yapan insanlar olarak halkımızın bu beklentilerine cevap verebiliyor, bunun için çaba sarfediyorsak işte yapılan iş bu manada kutsal bir iştir, kutsal bir çabadır. İnanıyoruz ki Türkiye'nin de bu tip bir siyasete ihtiyacı var. Bu siyaseti ne kadar kalıcı kılabilirsek, ne kadar sürdürülebilir kılabilirsek o zaman bundan ülkemiz kazanacaktır. Hani hep beraber sık sık söyleriz ya 'insan o dur ki koymalı dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser'. Ne kadar siyaseti, eser üzerine eser katma anlayışı olarak sürdürürsek bu, hem ülkemizi güçlü kılar hem milletimizi daha büyük kılar hem de siyaseti meşru ve anlamlı kılar. Özünde eser, eser çabası ve gayreti yoksa yerinde yeller esen bir iş yapmış olur, yel eser, rüzgar götürür. Sonuçta ne ülke ne insan ne de yapan kazanır. Türkiye'nin ihtiyacı olan siyasetin de bu olduğuna inanıyorum. Böyle yapılırsa gerçekten ibadet olan bir faaliyet yapmış oluruz."

Muhabir: Aylin Sırıklı
Yayınlayan: Şükran Yücel

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com