Batman saldırganı kendini böyle tanıtıyormuş

Batman saldırganı kendini böyle tanıtıyormuş
Colorado'da Batman filminin ilk gösteriminde 12 kişiyi öldüren saldırganın, kendini filmdeki kötü karakter "Joker" olarak tanıttığı belirtildi.
Polis yetkilisi Raymond Kelly, James Holmes'un (24) saçını kırmızıya boyattığını ve kendisini tanıtmak için Batman filmindeki kötü karakterin adı olan ''Joker''i kullandığını söyledi. 
Saldırı düzenlendiği sırada sinema salonunda bulunan 23 yaşındaki Eric Hunter, film sırasında silah sesleri duyduklarını, dışarı çıkmak için kapıyı açtıklarında biri ağzından vurulmuş 2 genç kızla karşılaştıklarını söyledi. 
 
Saldırgan Holmes'ün Colorado Üniversitesi'nde nöro-bilimler doktorası yaptığı belirlendi.
 
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Colorado eyaletindeki bir sinemada Batman filminin ilk gösterimi sırasında düzenlenen ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıda, biri Donanma'dan, ikisi Hava Kuvvetleri'nden 3 askerin saldırıda yaralandığını belirtti ve sinema salonunda olduğu belirlenen bir askerin ise kayıp olduğunu kaydetti. 
 
Sinema salonlarında güvenlik önlemleri artırıldı
 
ABD'deki saldırının ardından sinema salonlarında güvenlik önlemleri artırıldı. AMC'den yapılan açıklamada, AMC sinemalarında maske takılmasının, salonlara oyuncak silah sokulmasının yasaklandığı kaydedildi. Öte yandan, sinema zinciri Cinemaxx da Almanya'daki salonlarında güvenlik önlemlerinin artırılacağını açıkladı.
 
ABD Başkanı Barack Obama saldırıya ilişkin "korkunç ve trajik" saldırı karşında "şok olduğunu ve üzüldüğünü" söylemişti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com