BATMAN VALİSİ AHMET TURHAN'DAN KURUM YÖNETİCİLERİNE UYARI

BATMAN VALİSİ AHMET TURHAN'DAN KURUM YÖNETİCİLERİNE UYARI
BATMAN VALİSİ AHMET TURHAN'DAN KURUM YÖNETİCİLERİNE UYARI

BATMAN - Batman Valisi Ahmet Turhan, kamu kurum amirleri ve ilçe kaymakamlarıyla düzenlediği toplantıda uyarılarda bulunarak, "Hepimiz hizmetkarız, taşıdığımız yük kutsal bir yük. O nedenle işinizi asla küçümsemeyin” dedi.
Bir restaurantta kurum amirleri ve ilçe kaymakamlarıyla bir araya gelen Vali Ahmet Turhan, kamu hizmetlerinin niteliğini ve vatandaş memnuniyeti masaya yatırdı. Vali Turhan, Batman’da görev yapan tüm kamu kurum müdürleri ve ilçe kaymakamlarının hazır bulunduğu toplantıda nitelikli kamu hizmeti, vatandaş memnuniyeti, şeffaflık ve verimli çalışma konularıyla ilgili önemli mesajlar verdi. Kurumların hizmet sunumunda vatandaş memnuniyetinin kamu hizmeti açısından olduğu kadar devlet, millet kaynaşması bakımından da önemli olduğunu vurgulayan Vali Turhan, "Biz bir ekibiz ve devleti temsil ediyoruz. Hizmet verirken insanlara şevkatle yaklaşmamız lazım. Doğru bir dokunuş insanlarımızı memnun edeceği gibi yanlış bir dokunuş insanımızı devletten soğutacaktır. Bunun farkında olmamız ve ona göre hareket etmemiz lazım" diye konuştu.
Vatandaşın memnuniyetinin önemli olduğunu vurgulayan Vali Turhan, vatandaşın idarecilerden memnun olmaması durumunda işin hızlı yapılmasının da bir anlam ifade etmediğini söyledi. Yöneticilere, kapılarını çalan herkese eşit ve hakkaniyetli yaklaşması talimatını veren Vali Turhan, verilen hizmetlerde ise şeffaf olunmasını istedi. Dürüst ve ahlaklı idareciler istediğini belirten Vali Turhan, "İdareciyseniz hesap vermekten korkmayın, asıl hesap veremeyeceğiniz konularda hesaba çekilmekten korkun. Her kurum amiri kendi kurumuna sahip çıkması gerekir. Art niyetli kişiler halk ile devleti psikolojik olarak birbirinden koparmaya çalışabilir. Bunun olmaması için hizmet verirken vatandaşa şefkat gösterip empati yapmamız lazım” şeklinde konuştu.
Vali Ahmet Turhan, yolsuzlukla mücadele ve şeffaf yönetimin öneminin altını çizerek, bu yapıyı el birliğiyle güçlendireceklerini söyledi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com