Batman Valisi'ne kızdı: "Bunu sana yedirtmeyiz"

Batman Valisi'ne kızdı: "Bunu sana yedirtmeyiz"
Baydemir, Vali Ahmet Turhan'a tepki gösterdi. Baydemir, "bunu sana yedirtmeyiz" dedi.

Batman Valiliği tarafından kapatılan Batman Belediyesi Orhan Doğan Destek Evi'nin tekrar açılması amacıyla oturma eylemi yapan öğrencilere destek veren Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Vali Ahmet Turhan'a tepki gösterdi. Baydemir, "bunu sana yedirtmeyiz" dedi.

KAPATILAN DESTEK EVİNE ÇOK KIZDI

Batman'da 2009 yılında açılan ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsizeğitim verilen Orhan Doğan Destek Evi, eksik evrak gerekçesiyle geçen Cuma günü Batman Valiliği tarafından kapatıldı.

BDP Bingöl Milletvekili İdris Baluken ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve Bismil Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu, eğitim destek evinin tekrar açılması amacıyla burada eğitim gören öğrencilerin, başlattığı eyleme destek olmak için bugün Batman'a geldi. BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata ve Belediye Başkan Vekili Serhat Temel tarafından karşılanan Baluken, Baydemir ve Eminoğlu, daha sonra Orhan Doğan Eğitim Destek Evi'ne geçti.

YAPILAN OPERASYONLAR BOŞA ÇIKACAK

Kalabalık bir grup tarafından eğitim destek evinde karşılanan BDP heyeti adına ilk konuşmayı Bingöl Milletvekili İdris Baluken yaptı. Baluken, "Her alanda konulan diz çökme operasyonları nasıl boşa çıktıysa, Batman gençliği ve halkı bu operasyonları da boşa çıkaracak" dedi.

BURADA SİYASETİN S'Sİ YOK

Daha sonra Kürtçe olarak konuşmaya başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Batman Valisi Ahmet Turhan'a çağrıda bulunarak, şöyle konuştu: "Allah, Muhammed aşkına, belediye ne yapıyor? Yoksul Batman gencinin eğitim görmesi için, üniversiteye gitmesi için, eğitim destek evi açmaktan başka ne yapıyor? Bu takdire şayan plaketlik hizmeti hangi akla hizmetle, hangi vicdana hizmetle kapatıyorsunuz? Bu çocuklar okumasın da ne yapsın? Burada molotof mu var, silah mı var? Bilgi, kalem, kitap ve öğretmenden başka ne var? Vali de burada belediye başkanvekili de burada.

Gelin protokolü hemen imzalayalım. Eğer çok yoğunsanız, Milli Eğitim Müdürü'nüzü görevlendirin. Belediye Başkanvekili de kültür müdürünü görevlendirsin tabi, cezaevinde değilse. Bu çocukları kendi ideolojinin eğitimini yapan başka kuruluşlara yönlendiriyorsan bunu sana yedirtmeyiz. Sen burayı tanımazsan, gayrimeşru görürsen, başkaları da seni gayrimeşru görür. Burada siyasetin S'si yok.

BDP heyeti, bir süre Orhan Doğan Eğitim Destek Evi'nde partililerle görüştükten sonra akşam saatlerinde, karayolu ile Diyarbakır'a döndü.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com