Batman'da konuşulan korkunç iddia

Batman'da konuşulan korkunç iddia
Radikal yazarı Ezgi Başaran'dan çarpıcı bir iddia!

Batman'da hamile bir kadınla biri anne karnında iki çocuğun ölümünden kim sorumlu? Radikal yazarı Ezgi Başaran, Batman'ın Ömergöze Köyü'ne giderek ölenlerin yakınlarıyla konuştu...

Batman'daki tek gerçek

Batman'ın Ömergöze Köyü'nde zımni bir anlaşma var: Duymadım, görmedim, konuşamam! Bu köy, -ki çoğunluğu akrabadır ve şehirdeki inşaatlarda boyacılık-sıvacılık yaparak geçinirler-, iki çadırda sessiz bir acı yaşıyor. Acı var ama bir de şüphe…
İki gün önce PKK ve polis arasında yaşanan çatışmada ölen 32 yaşındaki hamile Mizgin Doğrul, üç yaşındaki kızları Sultan, yaralanan baba Talat Doğrul ve şans eseri yara almadan kurtulan şeyma, Hivda ve Nurda bu köydendi. Batman merkezdeki evlerinden akşam babaanne Ayşe ve anneanne Maşallah'ı ziyarete gelmiş, dönüş yolunda silahların ortasında kalmışlardı.

Mizgin 8 aylık hamileydi. Yıllardır bekledikleri erkek bir çocuğa. Biz gazeteciler sezaryenle annesinin karnından kurtarılan bu bebek Savaş mı olsun, Barış mı diye romantik bir hikâye yaratmaya çalışırken dün sabah öldü. Ve Ömergöze'de annesinin ve küçük ablasının yanına gömüldü.

Erkeklerin taziye çadırından kovalanmaktan beter ediliyorum önce. Çünkü ıstanbul'dan geldim ve onların deyimiyle “Ne deseler yazamam”, çünkü ben 'Türk basınıyım'. Bir süre sonra konuşmayız ama çay ısmarlarız seviyesine eriştik. Akrabalar “Bize göre her şey açık ama anlatamayız. Siz sorun soruşturun. MOBESE kameralarına bakın. Ölümlerin sorumlusu orada bellidir” diyor.

Nasıl oldu?
Olayın Batman'daki konuştuğum kişilere göre anlatımı: “İki PKK'lı iki gece önce Ömergöze Köyü'nün girişine yakın bir yerde arabasını park etmiş iki kişinin arabalarını gasp ederler. 'Biz eyleme gidiyoruz. Bir süre sonra arabanızı getireceğiz' derler. Elleri bağlanan kişilerden biri ellerini çözer ve polisi arar: Başımıza bu geldi, bizim arabamızla bir eylem olursa sorumluluk bizim değildir.”

Plakayı alan özel harekâtçı polis Serdar adı verilen zırhlı aracıyla Ömergöze Köyü'nü şehre bağlayan yolda beklemeye başlar. Tam o sırada annesini ve kayınvalidesini ziyaret eden Talat Doğrul'un arabası da o yolda seyir halindedir. Yan yoldan çıkar ve Körük Caddesi'ne bağlanır. Açılan ateş sonucu kurşun anne, baba ve Sultan'a isabet eder. Talat Doğrul yaralı halde otomobili 1 km daha sürerek hastaneye varır.  Bu arada ağabeyini telefonla arar. Köydeki akrabalar soluğu hastanede alır. O sırada emniyet mensuplarıyla aile arasında ciddi bir tartışma yaşanır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com