Batman'da sevindiren patlama!

Batman'da sevindiren patlama!
Yıllardır bölgede patlayan bombalar nedeniyle üzülen vatandaşlar, bu defa Kantar Köprüsünün yapımı için kullanılan dinamitlerin patlatılmasına sevindi.

Batman’da 2012 yılının Ocak ayında yapımına başlanan Kantar Köprüsünün yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kantar Köprüsünün yapım çalışmalarına engel olan Dicle kenarındaki yüksek kayalar çevrede alınan geniş güvenlik önlemleri altında uzman ekiplerce yerleştirilen dinamitlerle patlatılarak köprü seviyesine indirildi.

Kantar Köprüsü’nde incelemelerde bulunan Batman Valisi Yılmaz Arslan, Kantar Köprüsü ve bağlantı yollarının sadece yöre köyler için değil Batman için de büyük önemi taşıdığını kaydetti. Bölge’nin hasretle özlemle beklediği kantar köprüsü inşaatında inceleme yapmak üzere bölgeye geldiklerini belirten Vali Yılmaz Arslan, “Müteahhit elemanlarının ciddi ve gayretli bir şekilde çalıştığını gördüm.

Köprünün ayaklarının geleceği noktada patlama çalışması gerçekleşti. Bu köprünün yılsonundan önce bitirilip halkımızın hizmetine sunulmasını bekliyoruz. Bu anlamda bu faaliyeti gerçekleştiren bu inşaatı yapan bütün çalışanlara, mühendislere, firma yetkililerine teşekkür ediyorum.

Biz buraya her geldiğimizde bölgeden muhtarlarımız vatandaşlarımız da buraya hemen geliyorlar. Demek ki bu beklenen bir hizmet bu hizmeti gecikmişte olsa yerine getirdiğimiz için mutluyuz.” dedi.

2012 yılının Ocak ayında çalışmalarına başlanılan Kantar Köprüsü 480 metre uzunluğunda olup 13 ayaktan oluşuyor. Toplam 60 bin ton ağırlığında olan Köprünün maliyeti 9.537.603.33 TL’ye olduğu belirtildi.

50 yıllık hasret olan köprü yapımı 2 belde, 10 köy ve 12 mezranın ulaşımını sağlayacağı, Kantar Köprüsü Mardin’i de 68 kilometre Batman’a yaklaştıracağı ifade edildi.Yaklaşık bir ton dinamit yerleştirilen kayalıklarda güvenlik önlemi alındıktan sonra kontrollü bir şekilde patlatıldı.Patlamayı duyan çevredeki köylüler önce korku,sonra köprünün yapımı için dinamitlerin patlatıldığını öğrenince korku yerini sevince bıraktı. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com