Batum'dan Balbay ve Özkan Açıklaması!

Batum'dan Balbay ve Özkan Açıklaması!
CHP'li Batum: Olmayacağını bile bile yapalım dedim..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıkları gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın milletvekili adaylığıyla ilgili önerisinin bu kişileri cezaevinden kurtarmayı amaçlamadığını belirterek, ''Onların kurtulmayacağını bile bile, arkalarında olduğumuzu sembolik olarak gösteren birşey yapalım dedim'' şeklinde konuştu.

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI
Batum, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile aralarında hiçbir tartışma olmadığını söyledi. Tanrıkulu'nun açıklamalarının son derece haklı olduğunu, kendisiyle aynı şeyi söylediğini belirten Batum, ''Ergenekon Davasının, başından bu yana oyun olduğunu söylüyoruz. Herkesi içine atıp, bütün hukuksuzlukları devam ettirip, 3,5 yıl insanları tutuklu yargılamak hukuka ayrı. Ergenekon'daki sürekli devam eden tutuklamalar da bu oyunun parçası. Sezgin, bunu söyledi'' dedi.

NE İLE SUÇLANDIĞINI BİLMEYEN İKİ GAZETECİ ORADA
Batum, milletvekili adayları konusunda görüşlerinin benzer olup olmadığı sorusuna, ''Kesinlikle benzer. O kişilerin kurtarılması için değil; çünkü anayasa açık, kurtarmak mümkün değil. Ne ile suçlandığını bilmeyen iki gazeteci orada. Türk toplumunun belirli bir bölümü, en azından yüzde 50'si yapılan rezilliğin, densizliğin farkında. 'Buna artık izin vermeyeceğiz' yönünde, sembolik olarak, bu ikisini milletvekili yapalım... Benimki bir öneri, onların kurtulmayacağını bile bile, arkalarında olduğumuzu sembolik olarak gösteren bir şey yapalım dedim'' karşılığını verdi. Bunun, bir kurtarma değil, prensip meselesi olduğunu kaydeden Batum, ''Ergenekon, Balyoz, KCK davalarında insanlar tutuklu. Peki Deniz Feneri Davası nerede? Bu dava için Hüseyin Çelik'in, Bekir Bozdağ'ın hiç konuştuğunu duydunuz mu?'' diye sordu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com