Batum'dan Sloganlara Cevap: Mesajı Aldım!

Batum'dan Sloganlara Cevap: Mesajı Aldım!
Batum, 'Balbay ve Özkan'ı milletvekili yapın' sloganlarına yanıt verdi...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan ile birlikte ikinci Ergenekon davasının 99. duruşmasını izledi.

Çıkışta konuşan Batum, "Balbay ve Özkan'ı milletvekili yapın'' sloganlarına "Mesajı alıyorum" sözleriyle yanıt verdi.

Silivri'ye gelen Batum ve Çölaşan, sanık ve avukatların taleplerinin dinlendiği Ergenekon duruşmasını izledi. Duruşma devam ederken, dışarıda toplanan çeşitli parti ve dernek üyeleri, attıkları sloganlarla sanıklara destek verdi. Verilen ara sırasında duruşma salonundan çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

'MESAJI ALIYORUM'
Davayı yakından takip ettiklerini belirten Batum, "Bugün burada iktidar tarafından siyasallaştırılan Ergenekon davasını takip etmek için bulunuyorum" dedi. Duruşma salonu önünde toplanan bir grup, Batum'un konuşması sırasında "Balbay ve Özkan'ı milletvekili yapın'' şeklinde sloganlar attı. Batum, grubun sloganlarına, "Mesajı alıyorum. CHP olarak, Atatürk cumhuriyetine giydirilmek istenen kılıfı biliyoruz ve bunun farkındayız. Biz burada olduğumuz sürece, buna izin vermeyeceğiz" sözleriyle karşılık verdi.

'BU YARGILAMA HALKIN GÖZÜNDE BİR LEKE'
ADD Genel Başkanı Çölaşan ise hukuksuzluğa karşı siyasi birlikteliğin sağlanması gerektiğini söyledi. Sanıkların tutukluluk sürelerini eleştiren Çölaşan, "Süreyi bu kadar uzatırsanız, gerçek suçlular ceza alsa bile karar adil olmaz. Bu yargılama halkın gözünde bir leke olarak kalır. Bu nedenle burada bulunan veya bulunmayan herkes bu yargılama sürecini hafızalarına iyi kazımalıdır" ifadelerini kullandı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com