Baü'de, "İstihdam Ve Kariyer Günleri" Düzenlendi

Baü'de, "İstihdam Ve Kariyer Günleri" Düzenlendi
Balıkesir Üniversitesi'nde (BAÜ), "İstihdam ve Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi'nde (BAÜ), "İstihdam ve Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi. Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu (BTİOYO) mezunlarıyla işbirliği içerisinde yapılan iki günlük etkinliğe Vali Ahmet Turhan ve BAÜ Rektörü Mahir Alkan ile İşkur İl Müdürü de katıldı.
BTİOYO'nun geleneksel olarak düzenlediği, "İstihdam ve Kariyer Günleri" etkinliğinin 2012 yılında olduğu gibi bu yıl da kapsamı genişletilerek kendi bünyesinde gerçekleştirildiği bildirildi. İki gün süren etkinliğe Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Rektör Prof. Dr. Mahir Alkan ve İşkur İl Müdürü Nazım Balcı da katılarak incelemelerde bulundu. 218 Şubat-1Mart tarihlerinde düzenlenen "İstihdam ve Kariyer Günleri 2" etkinliğine başta Akdeniz ve Ege Bölgesinde faaliyet gösteren çok sayıda firmanın katıldığı; 1., 2. ve 3. Sınıf öğrencilerinin staj başvuruları yaptığı etkinlikte mezun olma durumundaki öğrenciler de katılımcı firmaların stantlarını ziyaret ederek profesyonel iş görüşmeleri gerçekleştirdikleri bildirildi. Etkinlikle ilgili bilgi veren BTİOYO müdürü Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, yaklaşık 700 öğrenci ile 50’nin üzerinde firmanın katıldığı İstihdam ve Kariyer Günleri’nin ikincisine bu yıl ilk defa İstanbul’da faaliyet gösteren büyük hastane gruplarından da katılımının sağlandığını belirtti. Avcıkurt, etkinlik kapsamında BAÜ'de turizm ve ilişkili alanlarda eğitim veren bölümlerle de iletişime geçtiklerini, böylelikle etkinlikle gelen fırsattan daha fazla sayıda öğrencinin faydalanmasını amaçladıklarını söyledi. Üniversitenin konferans salonunda da çeşitli seminerlerin gerçekleştiği etkinlikte, teorik ve pratik eğitim verilirken, öğrencilerin kariyer planlamalarına da destek olunduğu, profesyonel iş yaşamına adım atmalarının kolaylaştırıldığı vurgulandı.
BTİOYO yetkilileri, etkinliğe katılan firma temsilcilerinin etkinliğin hem kendileri hem de öğrenciler için yerinde ve faydalı olduğunu belirttiklerini, bundan sonraki yıllarda da katılımlarının ve işbirliğinin süreceğini söylediklerini bildirdi. Etkinliğe katılan Vali Ahmet Turhan'a, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan ve BTİOYO müdürü Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt tarafından BTİOYO amblemli kırmızı-beyaz kaşkol ve kravat hediye edildi. Vali Turhan, rektör ve okul müdürüne teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com