Bay sızıntı siyasete atılıyor

Bay sızıntı siyasete atılıyor
WikiLeaks, Avustralya'da bir siyasi parti olarak faaliyetlerine devam etme kararı aldığını duyurdu.

Wikileaks ayrıca Julian Assange’ın da eylül ayında yapılacak federal seçimlerde senatoya adaylığını koyacağını açıkladı.Yerel medya, WikiLeaks’in ayrıca New South Wales ve Western Australia eyaletlerindeki senato seçimlerine de adaylar göstereceğini duyurdu.

Yetkililer başka eyaletlerde de aday çıkarmayı düşündüklerini, hatta doğru kişileri bulmaları halinde parlementonun alt kanadına da adaylar gösterebileceklerini söylediler.Assange’ın kendisi ise cinsel suç iddiaları ile arandığı İsveç’e iade edilmekten kaçınmak için Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’nde saklanıyor. WikiLeaks kampanya sorumlusu Greg Barns, Melbourne’da düzenlediği basın toplantısında, “Assange’a Avustralya’ya geri dönmesi fırsatı tanınması hükümet bağlı” dedi.

Barns, WikiLeaks’i bir siyasi partiye dönüştürmenin “Assange’ın Avustralya’ya dönüşünü sağlamak amacıyla uygulamaya sokulan hukuki ve diplomatik bir strateji mi?” sorusuna verdiği yanıtta ise şunları söyledi:

“Eğer böyle olsaydı, Julain kolayca adını senato adaylığına koyar, bağımsız olarak seçimlere girer ve seçilmeyi beklerdi. Bu daha geniş çaplı bir hareket. Bu başka adayların da bulunduğu bir parti ve Julian kadar diğer adaylar da önemli” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com