Bayaramı kutlamıyorlar!

Bayaramı kutlamıyorlar!
BDP Grup Başkan Vekili ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan bayram mesajı yayınladı.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, bugün kutlanmaya başlanan bayram, son günlerde artan çatışmalar ve barış annelerinin Türkiye-Irak sınırında gerçekleştirdiği canlı kalkan eylemleri ile ilgili düşüncelirini sosyal paylaşım sitesi Twitter'den paylaştı. Kaplan, BDP, KADEK, Hak-Par ve bölge STK'ların silahların susması için yaptığı çağrının önemli olduğunu ve silahsız çözümün mümkün olduğunu ifade ederek bunun desteklenmesini istedi. "Ne halk savaşı ne de AKP' nin savaşı sorunu çözemez" diyen Kaplan, birlikte yaşamın, diyalogun ve çözümün yolunu açmak gerektiğini söyledi.

Tatilde gerilen siyasetin ölümlerden sorumlu olduğunu, meclisi meşru siyasete adres gösterenler koydukları engelleri kaldırmalarını gerektiğini belirten BDP'li Kaplan, şöyle dedi:

BİZ İKTİDARIN EMİRLERİNİ UYGULARIZ

"3 gündür Habur'dayız. Savaşa hayır diyen halkın sağduyusu, görevlilerle asgari bir diyalog dahi acı olayları önleyebilir. Komutanın ellerinden tutan bir ananın Kürtçe sözleri herkesi etkiliyor. Askerde gençlerde ölmesin. 30 yıl acı yaşadık artık ölümler olmasın. Komutan, görevliler çaresiz. Yanıma gelip 'Biz iktidarın emirlerini uygularız, çözüm siz siyasilerde mecliste çözün, hepimiz rahatsızız' diyorlar.

BAYRAM AMA KUTLAMAYACAĞIZ

Sirnak ve Hakkari'de ne oluyor, helikopterle gelip sipere yatan liderler anlamaz. Gelin tüm siyasiler halkla yerinde konuşsun anlasın durumu. Somali'den vahim bir durum var. Açlıktan değil, silahla ölenlerin olduğu ülkemizde bu aymazlık siyaset kurumuna olan güveni sarsıyor. Yarın (bugün) Bayram ama kutlamayacağız. AKP, insani, vicdanı huzur içindeyse istediği gibi kutlayabilir. Kardeşlik, barış palavraları burada geçmiyor. Bayramda, ayrışma, tehdit, nefret ve küslük söylemi içinde devlet yönetilmesi kader değildir. İdil'deyim, Müslüman, Süryani, Ezidi yılda 6 dini, birde ortak Newroz kutlayan halkımız bugün bayramı kutlamıyor."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com