Bayburt 2. Öğrenci Sanat Şenliği

Bayburt 2. Öğrenci Sanat Şenliği
Baksı Müzesince, sanata yeteneği olan öğrencilerin eğitimine destek için bu yıl Bayburt Öğrenci Sanat Şenliği'nin ikincisi gerçekleştiriyor

BAYBURT (AA) - Baksı Müzesince, sanata yeteneği olan öğrencilerin eğitimine destek amacıyla “Bayburt Öğrenci Sanat Şenliği”nin bu yıl ikincisi gerçekleştiriliyor.

Proje Koordinatörü ressam ve eğitimci Elvan Ekren, Baksı Öğrenci Sanat Atölyesi’nde ÜLKER’in desteğiyle bu yıl ikincisi yapılan çalışmalara 30 öğrencinin katıldığını söyledi.

Çocuklarla atölye çalışmalarına başladıklarını belirten Ekren, “Atölye çalışmamız yaklaşık bir hafta sürüyor ve 30 öğrenci katılıyor. Atölye çalışmalarına katılan öğrenciler daha önce yapılan bir yarışma ile belirlendi. Yarışma sonundaki değerlendirme ile belirlenen başarılı öğrenciler şu an bizimle buradaki çalışmalara katılıyor. Burada bir hafta boyunca farklı etkinlikler, resim, tasarım çalışmaları yapacağız” dedi.

Ekren, çalışmaların daha sonra müzede sergileneceğini ifade ederek, “Bir hafta sonunda yapılacak çalışmalar müzede sergilenecek. Dada sonra jüri üyeleri tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda 15 öğrencimiz Hayat Boyu Eğitim Bursu kazanacak. Öğrencilerimizin sanatla ilgili çalışmalarını desteklemek ve onların bu konudaki motivasyonlarını biraz olsun arttırmak için böyle bir organizasyon düzenledik” diye konuştu.

Korkut Ata Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Sariye Temel, Baksı Müzesi’ndeki atölye çalışmalarına katılmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Burada sanatsal faaliyetler yapıyoruz, serbest çalışıyoruz, teknikleri öğreniyoruz. Bizlere böyle bir imkan sundukları için Murat Ülker ile Baksı Müzesi Kurucusu Hüsamettin Koçan hocamıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaleardı 75. Yıl Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Busenur Kahraman ise Baksı Müzesi’ni ilk defa gördüğünü ve çok etkilendiğini dile getirerek, “Böyle bir yerde bu kadar güzel bir müze olması beni çok etkiledi, çok güzel bir müze. Burada farklı sanat etkinlikler yapıyoruz. Mesela otoportre yapıyoruz, serbest çalışmalar yapıyoruz. Burada 30 kişiyiz ve yeni arkadaşlar ediniyoruz, paylaşma duygumuzu geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.    

Bayburt Ortaokulu 4. sınıf öğrencisi Egemen Gürsoy, çeşitli sanat etkinliklerine katıldıklarını dile getirerek, "Farklı teknikleri öğreniyoruz. Buradaki arkadaşlarım çok mutlu. Beraber çok eğleniyoruz. Çalışmalar çok zevkli geçiyor” diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com