Baydemir'e Ağır Eleştiri!

Baydemir'e Ağır Eleştiri!
Basına yansıyandan daha sert olduğu iddia edilen Öcalan eleştirisinin tam metnine ulaşıldı..


Gözaltı operasyonlarına tepki gösteren Baydemir'in “Silahlar miadını doldurdu” sözü Abdullah Öcalan'ın ağır sözlerle eleştirisine maruz kalmasına neden oldu.

Abdullah Öcalan'ın Osman Baydemir'e yaptığı ağır eleştirinin basına yansıyandan daha da sert olduğu söylenirken, Vatan gazetesinden Mustafa Mutlu bu sözlerin tam metnine ulaştı.

İşte Mutlu'nun "Osman Baydemir... Delikanlıysan yine 'Ha....tir' desene..." başlığıyla köşesine taşıdığı o eleştiri..

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, aralarında DTP'li belediye başkanlarının da bulunduğu gözaltı operasyonlarına tepki göstermiş, hükümetin ve devlet aklının kendilerini “şahin ve güvercin” diye ayırdığını belirterek, “Ha....ir diyoruz” demişti!

Aradan çok da fazla zaman geçmedi...

Terör örgütünün eli kanlı reisi Abdullah Öcalan'ın, “Silahlar miadını doldurdu” sözü nedeniyle Osman Baydemir'i ağır sözlerle eleştirdiği geçenlerde gazetelere yansıdı.

VATAN dün Öcalan'ın avukatlarına söylediği bu sözlerin tam metnine ulaştı. Öcalan, Baydemir hakkında ağzına geleni esirgemiyor...

İşte bir bölümü:
“Osman Baydemir konuşmuş... Nedir bu Allah aşkına? Bu ne yapmaya çalışıyor, amacı nedir? Çıkıp sorumsuzca 'Silahlı mücadele miadını doldurmuştur' diyor. Buna sen nasıl karar verirsin? Bu hakkı nasıl kendinde bulursun? BDP'si de, Ahmet'i de Aysel'i de herkes bırakmış kendi asıl işlerini silahlı güçlerin durumunu konuşuyor, bu konu onlara düşmez. Aysel bile buraya geldi, gittikten sonra harıl harıl herhalde kendi işini yapacak diye düşündüm ama bir baktım ki o da silahlı güçlerle ilgili konuşuyor. Çıldırıyorum, söyleyecek söz bulamıyorum, kerizler mi? ABD'si, Avrupa'sı bile artık bu konuda beni tek etkili-yetkili kişi olarak görürken bunların yaptıkları açıklamalara bakın! Silahlı güçler miadını doldurduğunda sen düşünmüyor musun, o koltuğunda iki ay oturabilir misin? Bu adam ya bir yerlere dayanıyor, sahte liderliğe oynuyor, bir gücün uzantısı, birilerinin adamı ya da böyle basın karşısında şov yapan, şovmen, hophop, işgüzar biri... Benim aklıma başka bir şey gelmiyor.

Osman'ın önünde üç seçenek var: Bir, ya derhal istifa eder gider Diyarbakır'da o AKP'ye yakın STK'larda çalışır. İki, kapsamlı-samimi bir özeleştiri verir, görevinde kalır. Üç, gider evinde oturur, işine gücüne bakar. Bunları gidip kendisine anlatacaksınız, gidip bizzat konuşacaksınız. Anlatmazsanız; aksi takdirde sizi sorumlu tutarım.”

***
Öcalan'ın avukatları elbette bu sözleri Baydemir'e de iletti...

Günlerdir, “Acaba Osman Baydemir, Öcalan'ın bu sözlerine nasıl bir yanıt verecek” diye merakla bekliyorum ama Baydemir'den “çıt” çıkmıyor!

Kendisine yönelik bu ağır sözleri “duymamış” gibi yapıyor!

Dün hükümete ve devlete küfrederken ağzından saçtığı salyaları, paşa paşa yutmak zorunda kalıyor!

***
Şimdi çocuklar terbiyeli, bilmezler...

Bizim çocukluğumuzda bu lafın bir tekerlemesi vardı:

“Sİ..r” diyen ağzı bozuk arkadaşlara, “Sen si...r, si....emezsen mum diktir” diye yanıt verilirdi...

Görünen o ki Türkiye Cumhuriyeti'nin yasalarına göre görev yapan...

Bu ülkenin en büyük illerinden biri olan Diyarbakır'ı Belediye Başkanı olarak yöneten...

Maaşını da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden alan Sayın Osman Baydemir, hükümete ve devlete ettiği o küfrü, kendisini yerin dibine sokan çete reisine edemiyor, “Ha....tir” diyemiyor!

Yani... Devlete karşı terbiyesizleşirken...

Eli kanlı teröristin karşısında, “mum işiyle iştigal” ediyor!

***
Görünen o ki; Osman Baydemir'in siyasi (!) hayatının sonu öyle ya da böyle geldi.

Haberiniz olsun; eğer tanıdığınız iyi bir “mum”cu varsa, kendisine iş arıyoruz!

***
TRAJEDİ!
Anayasa Mahkemesi kilitlenmiş; ne raporları görüşebiliyormuş, ne de önündeki davalarla ilgili karar verebiliyormuş...

Çünkü son referandumla kabul edilen Anayasa değişikliklerine ilişkin uyum yasası çıkmamış...

Yapılan değişiklikle 11 olan üye sayısı 17'ye çıkarılmış... En az 12 üyeyle toplanacak ve kararlarını salt çoğunlukla alacakmış ama... Bu durumda 6'ya 6 eşit oy çıkması halinde, ne olacağı belli değilmiş!

Bu belirsizlik nedeniyle Yüksek Mahkeme'nin üyeleri kendi aralarında resmi olmayan bir karar alarak, uyum yasaları çıkana kadar toplanmama kararı almış!

***
Bu bir trajedidir!

Anayasa Mahkemesi'nin önünde, binlerce dosya duruyor...

Ama onlar çalışmak için Meclis'in yasa çıkarmasını bekliyor...

Ne diyelim:

Yaşasın yargı bağımsızlığı!
***
GÜNÜN SORUSU
DSP'li Milletvekili Hasan Macit, TBMM Başkanı Şahin'in eski danışmanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nu gerekli hukuki şartları taşımamasına rağmen Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevlendirdiğini öne sürmüş...

Canım, 'hukuki şartlar' o kadar da önemli mi?

***
'Haham'ı neden yakalamamışlar!
İfadesiyle Ergenekon soruşturmasını başlatan sahte haham Tuncay Güney'in neden yakalanmadığı 3 yıl sonra belli olmuş... Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Tuncay Güney'in Pişmanlık Yasası'ndan yararlanma ihtimali bulunduğunu belirterek, bu nedenle hakkında yakalama kararı çıkarmadıklarını açıklamış!

***
Pişmanlık Yasası hükümleri sadece Tuncay Güney için değil, bütün terör örgütü davası sanıklarını ilgilendiriyor...

Siz tutacaksınız, hayatında “Ergenekon” adını bile duymadığını söyleyen adamları, “Nasıl olsa pişman olduklarını söyleyerek serbest kalmazlar” diye içeri tıkacaksınız, böyle bir davanın açılmasına neden olan kişiye ise dokunmayacaksınız...

Bu yazının sonu da; üsttekinin devamı:

Yaşasın adalet
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com