Baydemir’in o sözlerine inceleme

Baydemir’in o sözlerine inceleme
Açlık grevlerine destek vermek için düzenlenen eylemde polise “Allah belanızı versin, faşistler” diyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkında inceleme başlatıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla hafta sonu yaşanan olaylarda polis müdürlerine hakaret ettiği gerekçesiyle Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkında inceleme başlattı.
 
BDP’nin, açlık grevlerine dikkat çekmek için Cumartesi günü yapmak istediği mitinge izin verilmemişti. BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu milletvekillerinin girmek istediği valilik binası önünde arbede yaşanmıştı.
 
Olaylar sırasında bir partilinin burnunun kanaması valilik önündeki tansiyonu yükseltmişti. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, polis müdürüne sert tepki göstermişti.
 
“ALLAH BELANIZI VERSİN”
 
Milletvekilleri tarafından sakinleştirilmekte zorlanan Baydemir, "Biz Diyarbakır'ın yüzde 65 oyunu almış seçilmiş insanlarız. Allah faşizmi yok edecek, bir gün bu faşizm bitecek, yıkılacak faşizm. Allah belanızı versin, Allah belanızı versin, Allah belanızı versin. Faşistler, şerefsizler, alçaklar" demişti.
 
Bunun üzerine polis müdürü ise "Bu söylediğiniz sözleri size iade ediyorum. Bu yaptığınız yasal değil" ifadelerini kullanmıştı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com