'Bayern'e Gidiyordum Ama..'

'Bayern'e Gidiyordum Ama..'
Kayserispor'un başarılı hocası Şota Arveladze'den önemli açıklamalar..

Şota, "Louis Van Gaal'in kendisine antrenörlük teklifi yapması, ancak dil sorunu nedeniyle transferin gerçekleşmemesi üzerine, "Böyle birşey vardı am zannediyorum ki, sorun dil değildi. Detay veremiyorum çünkü açıkçası çok bilgi sahibi değilim" dedi.

Kayserispor teknik direktörü Şota, önemli açıklamalarda bulundu.

İŞTE GÜRCÜ HOCANIN RÖPORTAJINDAN SATIR BAŞLARI:

KAYSERİSPOR'UN LİGDEKİ DURUMU
"Erken konuşmamak gerekiyor, sadece birkaç maç oynadık. Ligin gidişatını zaman gösterecek.“

KAYSERİSPOR'A TRANSFERİ
“Yardımcı antrenör olarak birçok teklif almıştım ama artık kariyerime Teknik Direktör olarak devam etmek istedim. Kayserispor ve Gürcistan ile iki tane seçeneceğim vardı, başka teklif de yoktu o dönemde. Tecrübe elde etmeden bir Milli Takımın başına geçmek istemedim ve bu yüzden Kayserispor’u seçtim.“

BURSA, TRABZON ve KAYSERİSPOR'UN LİGİ DOMİNE ETMESİ
"Orta vadede birşeyler değişecek mi, bunu göreceğiz. Büyük kulüpler her zaman yaptıklarını yine yaptı bu sezonun başında ve çok para harcadılar. Büyüklerin bütçesinin çok küçük bir yüzdesine sahibiz. Bu yüzden bize düşen, sabırla ve gerekli soğukkanlılıkla adım adım ilerlemek ve bu felsefenin tutmasını beklemek."

KAYSERİSPOR'UN TRANSFER POLİTİKASI
"Bir yıl sonra belki yine gidecek oyuncular için büyük paralar vermeyi doğru bulmuyorum. Bu şans oyunu gibi birşey. Ünlü futbolcular gündeme gelebilir ama bu bizim paraları camdan aşağıya atacağımız anlamına gelmiyor. Zalayeta gibi bir oyuncuyu almakla çelişkiye düştüğümüzü zannetmiyorum. Bizim öncelikli hedefimiz tesisleşme: Şu an Kayseri’de çok modern bir antrenman kompleksi inşa ediliyor. Hem profesiyonel hem de altyapı oyuncularının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan bir tesis olacak. O tesis açıldığında, Kayserispor’da yeni bir dönem başlayacak.“

SELİM TEBER'İN TAKIMDAKİ ROLÜ
"22 yaşından küçük on tane oyuncum var, bu yüzden Selim gibi tecrübeli oyunculara ihtiyacım var. Yıllarca Bundesliga’da oynadı ve antrenmanda gösterdiği performans ile örnek oluyor gençlere. Ona güvenim sonsuz.”

LOUIS VAN GAAL
"Alkmaar’da onun takımında oynadım. Levante’deki son yılım sakatlıklar yüzünden kötü geçmişti ve Louis beni arayıp, Alkmaar’da yardımcısı olmam için teklif yaptı. Hemen kabul ettim. Dünyanın en iyi Teknik Direktörlerinden birtanesinden öğrenmek kime nasip olabilir ki? Üstelik bedava ve de hergün öğrenim görüyorsunuz. Beni aradığı için ona sonsuz minnettarım."

(SPOX.COM)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com