Baykal: "Bu Gidişle Galatasaray'a Döneriz!"

Baykal: "Bu Gidişle Galatasaray'a Döneriz!"
Antalya Milletvekili Deniz Baykal, aday listeleri belirlerken sadece değerli insanları bir araya getirme düşüncesinde olmadıklarını, böyle yapmaları halinde Galatasaray'ın durumuna düşeceklerini söyledi..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, aday listeleri belirlerken sadece değerli insanları bir araya getirme düşüncesinde olmadıklarını, böyle yapmaları halinde Galatasaray'ın durumuna düşeceklerini söyledi.

12 Haziran 2011'de yapılacak genel seçim çalışmaları için Antalya'ya gelen ve CHP il binasında ilçe örgüt başkanlarıyla buluşan Deniz Baykal, toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Bir basın mensubunun 'CHP'ye seçilemeyenlerin tepkileri var' demesi üzerine Deniz Baykal, böyle tepkilerin insani olduğunu, CHP'nin listelerini sorumluluk duygusu adı altında değerlendirdiğini ifade etti. Seçilemeyen insanların bir bekleyiş içerisinde olduğunu fakat kendilerinin de bir takım kurduğunu ifade eden Baykal, "Buradaki ince mesele; liste yaparken sadece çok değerli insanları bir araya getirerek sonuç almak mümkün değildir. Her insanın belli niteliklere sahip olması, belli temsiliyetleri taşıması lazım. Bütün bunları dikkate alarak bir takım oluşturuyoruz." dedi.

Antalya'daki milletvekili aday listesinde de bu koşulları dikkate aldıklarını vurgulayan Deniz Baykal, şu andaki adayların hepsinin ayrı bir misyonu olduğunu ve görevlerini layıkıyla yerine getireceğine inandığını söyledi. Baykal, "Bizim Antalya olarak o misyonları bir araya getirip toparlamamız gerekiyordu onu yaptık. Sadece değerli insanları bir araya getirelim, onlardan bir takım kuralım dersek Galatasaray'a döneriz. Yani herkes çok yeteneklidir, herkes çok başarılıdır. Üstün kabiliyeti olan insanlardır. Ama bir araya getirdiğin zaman olmayabilir." diye konuştu.

Baykal, liste seçiminde birbirleriyle uyum sağlayabilecek ve sonuç alabilecek oluşuma ihtiyaç olduğunu, kurdukları ekiple de bu misyonu birlikte uyum içerisinde CHP'nin başarısı için yapacaklarını aktardı.

Öte yandan Baykal, CHP'ye katılan Alparslan Yıldız, eşi Buket Yıldız ile 4 yaşındaki kızları Zeynep Naz'a CHP rozeti taktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com