Baykal Kulağını Hangi CHP'liye Tıkadı?

Baykal Kulağını Hangi CHP'liye Tıkadı?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in, Baykal'ın adaylığıyla ilgili sözlerine muhatabından ilginç bir cevap geldi..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in, Antalya'da birinci sıradan aday olması beklenen Deniz Baykal ile igili "Garanti niye olsun? Belki başka bir yer olabilir" şeklindeki sözleri parti içinde yankı buldu.

2007'de Gürsel Tekin'i İstanbul'un başına getiren dönemin CHP lideri Baykal, bu sözleri nasıl karşıladı? Milliyet Ankara Temsilcisi Fikret Bila telefonla ulaştığı Baykal'ın açıklamaları bugünkü köşesinde yazdı:

DUYMAMAYA ÇALIŞIYORUM

"Antalya'dan telefonla ulaştığım Baykal, bu soruma uzun uzadıya yanıt vermek istemedi. Konuşma tarzından sadece kendisiyle ilgili sözleri değil, ayrıca başörtülü milletvekili konusundaki sözlerini de yadırgadığı anlaşılıyordu.
Gürsel'in “Antalya'dan değil başka bir yerden de aday olabilir” sözleriyle ilgili soruma, “Doğrusu bu tür açıklamaları duymamaya çalışıyorum, kulaklarımı tıkıyorum, partili olarak seçim çalışmasını burada (Antalya) yürütüyorum, görevimi yapmaya çalışıyorum” yanıtını vermekle yetindi.

BAŞÖRTÜLÜ MİLLETVEKİLİ
Baykal, Tekin'in “başörtülü milletvekili olursa Merve Kavakçı'ya yapıldığı gibi yapmayız” biçimindeki sözlerini ve yol açtığı tartışmayı da faydalı bulmadığını ifade etmekle yetindi.

Baykal, vatandaşın temel ve reel sorunlarını önceleyerek seçim çalışması yürütmenin daha faydalı olduğunu vurguladı. Başta işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk olmak üzere günlük hayatı giderek zorlaştıran sorunlar yerine, başörtülü milletvekili tartışması açmanın doğru olmadığını ifade etmekle yetindi. Baykal, aynı konuda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, “Meclis Genel Kurulu'nda türbanlı milletvekili olmaz” sözlerine atıf yaptı."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com