Baykal'a Komployu MİT Kurmuş Olabilir!

Baykal'a Komployu MİT Kurmuş Olabilir!
CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, TBMM'de MİT bütçesi görüşülürken yaptığı konuşmada ''MİT'in içinde, derin MİT var'' dedi...

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, TBMM'de MİT bütçesi görüşülürken yaptığı konuşmada ''MİT'in içinde, derin MİT var'' dedi. Ersin, ne emniyetin ne de MİT'in yasadışı dinleme yapanları yargı önüne çıkaramadığını savunarak ''MİT, acaba bu yasa dışı faaliyetlerin içinde mi, dışında mı? Bence içinde'' dedi.

TBMM Genel Kurulunda, MİT ve MGK bütçeleri ele alındı. CHP'li Ersin, MİT Müsteşarının, sadece kendisini atayan Başbakana karşı sorumlu olmasının sorun yaratabileceğini iddia ederek, ''Çünkü Başbakan siyasi bir kişi'' dedi.

''BAYKAL KOMPLOSUNU ÇÖZEMEDİ''
Türkiye'de yıllardır yasa dışı dinlemeler olduğunu ifade eden Ahmet Ersin, şöyle konuştu:

''Emniyet ya da MİT bu yasa dışı dinleme yapanları yargı önüne çıkaramadı. MİT, acaba bu yasa dışı faaliyetlerin, anayasal suçun içinde mi, dışında mı? Bence içinde. Kurum olarak değilse bile, orada görev yapan bazı kişilerin yasa dışı faaliyetlerin içinde olduğuna ilişkin kuvvetli emareler var. Eğer öyle olmasaydı, toplumun en saygın insanlarının, siyasetçilerinin takip edildiği bu faaliyetleri yapanların şimdiye kadar ortaya çıkartılması gerekirdi. Eski CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal hakkında komplo yaşandı, Sayın Başbakan MİT'i görevlendirdi, aylar geçti hala bir sonuç yok. Bu konu araştırılıyor mu araştırılmıyor mu, onu da bilmiyoruz.''

''MİT'in, iç ve dış istihbaratın dışında, iç siyasetle de meşgul olduğuna ilişkin ciddi izlenimler var'' diyen Ersin,  ''Ergenekon sürecinde, MİT'in en gizli olması gereken belgeleri, bazı yandaş basında günlerce yayınlandı. Bu belgeleri kim, nasıl sızdırdı? Sayın Başbakan'ın savcısı olduğu Ergenekon soruşturmasına, yandaş kurum olarak biz de müdahil olalım anlayışı ile MİT mi bu servisin içindeydi, yoksa MİT'in içinde derin bir MİT mi var?

(Gazeteport)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com