Baykal'dan CHP'de Yaşanan Krize İlk Yorum!

Baykal'dan CHP'de Yaşanan Krize İlk Yorum!
Deniz Baykal CHP'de yaşanan kriz hakkında ince yorumlarda bulundu...

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, İzmir'de gazetecilerin son günlerde parti içinde yaşanan gerilimle ilgili sorularını yanıtladı. "Kaygı verici bir durum yok" diyen Baykal, "CHP bir ailedir. Aile sorunlarını aile meclisinde çözeriz. Çizgimiz ve partimiz sağlam bir şekilde duruyor" şeklinde konuştu. İşte Baykal'ın sözleri:

"GENEL BAŞKAN TARTIŞMASI YOK"

"Kurultay konusu da kendi içimizde çözülür. Partide genel başkanla ilgili bir sorun yoktur. Genel başkana karşı herhangi bir tartışma söz konusu değildir. Partide şu anda PM ve MYK ile ilgili tartışmalar yaşanıyor. Bu tartışmalar CHP içerisinde kurallar işletilerek, demokrasi işletilerek çözülür.

ÖNDER SAV'A KIRGINLIK VAR MI?

Gergin olduğum anlarda dahi hiçbir arkadaşıma karşı kin, nefret duymadım. Hiçbir zaman hiçbir arkadaşıma kötü söz söylemedim. Kimseyle küslüğüm, kavgam yok. Hepimiz için tek mesele CHP'dir. Çünkü CHP Türkiye için olağanüstü önemlidir. Türkiye'nin en temel kurumudur. Şu anda ortaya bir dağınıklık çıkar gibi oldu, bundan vatandaş da çok rahatsız oldu ama bu aşıldı, aşılır da zaten. CHP bu tartışmalardan da dimdik çıkacaktır.

ARABULUCULUK YAPAR MI?

CHP'deki sorunlar tüzük içinde, hukuk içinde yetkili kurulların kararıyla çözülür. Hepimiz üzerimize düşen katkıyı yapacağız, yapıyoruz. Ben zaten şimdiye kadar dile getirdiğim söylemlerle üzerime düşeni yaptım. İlla birileri arasında arabuluculuk yapmak gerekmiyor. Kimsenin kimseyi tasfiye etmeye, dışlamaya hakkı yoktur. Birbirimizi ayrıştırmaya kalkışmamalıyız. Bu tartışma yaşandı ve bitti. Şimdi dışa dönük olarak el ele verip çalışmalıyız.

SEÇİMLİ KURULTAY OLURSA ADAY OLUR MU?

Bugün CHP'nin seçilmiş bir genel başkanı var. Önümüzde de bir seçim var. Hepimize düşen görev ona katkı vermektir. Partinin başarısı için ona destek olmalıyız. Biz de bunu yapmalıyız, bunu yapıyoruz. Şu anda bir genel başkan vardır ve genel başkan CHP'yi seçime götürecektir. Sorunlar organlarla ilgilidir. PM ile ve MYK ile ilgilidir."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com