Baykal'ın Ergenekon yorumu şaşırttı!

Baykal'ın Ergenekon yorumu şaşırttı!
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, bayram namazı sonrası Ergenekon'a dair açıklamalarda bulundu.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal bayramı memleketi Antalya'da geçiriyor. Bayram namazını dedesinin imamlık yaptığı camide kılan Baykal, çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamalarda direk isim vermeden üstü kapalı şekilde Ergenekon kararlarına değindi. "Acı bir bayram yaşıyoruz" ifadelerini kullanan Baykal, bu sözleri ile tutuklanan Ergenekon sanıklarını ima etti. Ancak neden açık açık eleştirmediği ise şaşırttı.

Bayram mesajında Ergenekon Davası kararlarına gönderme yapan Baykal, "Bu bayram hepimiz çok karmaşık duygular içerisindeyiz. Bu bayrama gelinceye kadar Ramazan ayında bütün insanlarımız İslami disiplinin ve ahlakın gereğini yerine getirdiler. Bir Müslüman olarak güzel bir Ramazan yaşadılar. Bunun sonucunda hak edilmiş bir sevinç, mutluluk, neşe günü olarak düşündüğümüz bir bayrama ulaştık. Ama bu bayram ne yazık ki hem Türkiye'de hem de dünyada, yaşamak istediğimiz bayram olmaktan çok uzak" diye konuştu.

Son yıllarda bayramlara 'buruk bayramlar' denildiğini kaydeden Deniz Baykal, şöyle devam etti:

"Ama bu defa bayram artık buruk olmanın da ötesine geçti. Acı bir bayram yaşıyoruz. Bu bayram hepimizi inançlarımızın, ahlakımızın, toplumumuzun temel değerlerini yeniden düşünmeye ve sorgulamaya davet etmektedir. Yani adaleti yeniden, hakkı, birbirimize bakışımızı yeniden sorgulamak durumundayız. Maalesef çok acı günler yaşıyoruz. Bu bayram arzu ettiğimiz gibi neşe ve mutluluk dönemi olmaktan çok uzak, acı bir bayram. Fakat bayramlarda böyle acı günler yaşamanın da belki terbiyevi başka bir etkisi vardır. Yani bayram fikrini unutmadan bu acıları taşıyabilmek, bu acıları taşırken sağduyuyu, sükuneti koruyabilmek çok önemli. İnşallah gerçek bayramlar yaşayacağımız günlere de yaklaşmışızdır. En kısa zamanda gerçek bayramları milletçe, bütün İslam alemi olarak kutlayacağımız günler de önümüzde bizi bekliyordur. Bu umut içindeyiz."

Baykal, börekçideki kahvaltısının ardından ise yüzmeye gitti. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com