Baykal'ın Süheyl Batum Yorumu

Baykal'ın Süheyl Batum Yorumu
Baykal'dan 'TSK'yı ancak genel başkan eleştirir' diyen Kılıçdaroğlu'na uyarı geldi: Yeni CHP'de eski CHP'ye ihtiyaç var...

• CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un 'kağıttan kaplan' sözleri üzerine başlayan tartışmayı kendisinin sözleriyle kapatmaya çalışan halefi Kemal Kılıçdaroğlu'na bir dizi uyarıda bulundu.

HAKLI-HAKSIZ TARTIŞMASINA GİRMEDİM

Baykal önceki gün yakın çevresine yaptığı değerlendirmede, CHP'deki son durumla ilgili bazı tespitlerde bulundu. Batum kriziyle ilgili Kılıçdaroğlu'nun kendi sözüne atıfta bulunarak tartışmaya nokta koyması konusunda, “Ben o zaman TSK'yı ancak genel başkanın eleştirebileceğini söyledim ama nasıl söyledim” diyen Baykal, o günlerde, kimseyi doğrudan hedef almadan, genel bir ifadeyle ve nazik bir üslupla “genel başkan ya da görevlendireceği bir kişi eleştirebilir” dediğini, kimseyle 'haklı ya da haksız' tartışmasına girmediğini, CHP'deki bir geleneği hatırlattığını anlattı. Bu üslup sayesinde uyarısından sonra tüm tartışmaların kesildiğine işaret eden Baykal, Kılıçdaroğlu'nun kullandığı 'yeni CHP' söylemine atıf yaparak, kendisinin sözünü kullanmasını, “Anlaşılan yeni CHP'de de, eski CHP'ye ihtiyaç varmış” sözleriyle değerlendirdi. Partide her kafadan bir ses çıkmaması gerektiğine dikkat çeken Baykal, genel başkanın iyi bir görev dağılımı yapması, herkesin de görev alanı içinde konuşması gerektiğini vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com