Baykal'la Görüştüm Ama...

Baykal'la Görüştüm Ama...
İnan Kıraç, Deniz Baykal'a kaset komplosunda parmağı olduğu iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. İşte Kıraç'ın o açıklaması...

Taraf gazetesi dün yaptığı haberde, “Deniz Baykal'a düzenlenen kaset komplosundan üç ay önce işadamı İnan Kıraç, Baykal'la genel merkezde bir saat baş başa görüştü. 'İyi gidiyorsunuz, CHP-MHP koalisyonu görünüyor ancak Önder Sav, Mustafa Özyürek ve Onur Öymen'i aday göstermeyin' dedi. Baykal, Kıraç'a, her üç ismin de erdemli ve çalışkan olduğunu, partiye büyük emeklerinin geçtiğini belirtip, nazikçe yapılan teklifi reddetti" şeklinde bir haber yaparak, Baykal'a yapılan kaset komplosunda İnan Kıraç'ın parmağı olduğunu yazmıştı.

Konuyla ilgili bugün İnan Kıraç'tan açıklama geldi.

İşte Kıraç'ın açıklaması...

Bu sözler önceki gün görüştüğüm bir haber kaynağıma ait. Haber kaynağım, Baykal'a düzenlenen kaset komplosundan üç ay önce, İnan Kıraç'ın CHP Genel Merkezi'ne yaptığı randevulu, “olağan dışı” bir ziyaretten bahsetti.

24 ve 25 Mayıs 2011 tarihlerinde basın yoluyla ulaşan bazı haberlerle ilgili Sayın İnan Kıraç'ın açıklamasıdır.

“24 Mayıs 2011 tarihli bir gazetede ismimin geçtiği "İnan Kıraç denedi, kaset halletti" başlıklı haber ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyuyorum.

Parti liderleri ve ülkemizi yönetenlerle, zaman zaman gerçekleşen görüşmelerim Türk ekonomisinin ve otomotiv sanayinin gidişatı ile sınırlıdır. Sayın Baykal ile görüşmemiz de bu çerçevede olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde tanıdığım kişiler bir elin beş parmağını geçmez.

Galatasaray'a gelince; 30 yıldır Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanıyım. Dolayısıyla, Galatasaray Camiasının büyük bir çoğunluğuyla tanışmışımdır. Camiamızla ilgili sorunları tartışmamız, konuşmamız ve çözüm aramamız gayet anlaşılır bir durumdur.

Ülkemizde pek çok kurumun (ki buna Galatasaray Eğitim Vakfı da dahildir) yönetiminin gençleşmesi gerekliliği ayrı bir konudur, ancak parti yönetimlerini etkileyecek bir güce sahip olduğumun ima edilmesi hoşuma gitmekle birlikte, böyle bir gücümün olmadığını ifade etmek isterim.

Son 12 yıldır eşim Suna'nın sağlık koşullarının şekillendirdiği bir hayatı yaşıyorum. Onun istekleri doğrultusunda, eğitim, sağlık, kültür ve sanat konuları ile meşgul oluyorum. 1998 yılında kurduğum şirketlerimin yönetimini de arkadaşlarıma devretmişimdir.

Siyasi konulara ismimin karıştırılmasını samimiyetle anlamış değilim. Üzüntümü kamuoyuna bildiririm.

İnan Kıraç”

TARAF GAZETESİNİN YAYINLADIĞI O HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com