Baykal'la mı Görüştü?

Baykal'la mı Görüştü?
CHP Genel Sekreteri'nin, ''Parti içinde Baykalcılar ve Savcılar grubu varmış gibi gözüküyor' sözüne verdiği yanıt...

Açılış ve parti katılım törenleri için İzmir'de bulunan CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Menemen'deki bir tesiste gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Parti içinde 'Baykalcılar ve Savcılar' gibi gruplar varmış gibi gözüktüğünü'' söylemesi üzerine Sav şöyle konuştu:

''Ben de Baykalcıyım. Beni niye yadırgıyorsunuz? Ben Deniz Baykal'ın en yakın arkadaşıyım. 53 yıllık dostluğum var benim. Böyle yapay ilişkileri, tasnifleri parti içinde yapmamak lazım. Hoş da değil.''

CHP'de Baykal'ın istifasından sonra yapılan kurultayda, partinin bir bütün olarak, yekvücut çıktığını, merkez yönetim kurulunun etkili şekilde çalışmasını sürdürdüğünü belirten Sav, ''Sayın Baykal ve bazı arkadaşlara görev verilmediği biçiminde değişik söylentiler yapılıyor. Bu, belki bundan kaynaklanıyor olabilir.

Böyle bir varsayım söz konusu değil. Sayın Baykal partimize hizmet etmiş, en az 15 yıldan bu yana partimizin genel başkanlığını başarıyla yürütmüş değerli bir siyaset adamıdır. Elbette ki onun yeteneğinden, birikimlerinden partimiz yararlanacaktır. Kimseyi dışlama lüksümüz yoktur. Hele hele Sayın Baykal gibi bu kadar önemli hizmetler vermiş değerli bir siyaset adamını dışlamak yanlış bir olaydır. Bunu böyle düşünmek bile yanlıştır'' dedi.

"ÜZER AMA ÜZERİNDE DURMAM"
Basına şikayetleri yansıyan Yılmaz Ateş'e de belli bir görev alanı verdiklerini, Elazığ mitingine hazırlık için çalıştığını belirten Sav, ''Bizim hiç kimseyle ilgili bir varsayımımız yok. Hele hele bunun 53 yılını bu partiye vermiş Önder Sav'a mal edilmesi çok yanlış bir olay. Bu beni üzer ama ben bu tür konuların üzerinde durmam'' dedi.

"PARTİYE ZARARI OLMAZ"
Sav, ''Bu tartışmaların partiye zararı oluyor mu'' sorusuna da ''Partiye zararı olmaz. Ülkemizde demokrasi var. Herkes istediği gibi davranacak, istediğini söyleyecektir ama partiyi hırpalayan, partinin hükmi kişiliğiyle ters düşen, yöneticilerini aşağılayan demeçler ve tavırlar olmadıkça bizim hoşgörüyle karşılamamız doğaldır'' karışılığını verdi.

BAYKAL'LA GÖRÜŞTÜ MÜ?
Sav, konuyu Baykal ile görüşüp görüşmediklerine ilişkin soru üzerine ise ''Baykal'la kurultaydan bu yana bir konuşmamız olmadı. Ne ondan bana böyle bir talep geldi ne de benden ona gitti'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com