Baykan şampiyonları kabul etti!

Baykan şampiyonları kabul etti!
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Muay Thai şampiyonlarıyla bir araya geldi...

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Özbekistan'da düzenlenen Dünya Muay Thai Şampiyonası'nda altın madalya kazanan sporcuları makamında kabul etti.

Spor Genel Müdürlüğü Binası'nda gerçekleştirilen kabulde konuşan Baykan, aldıkları başarıdan dolayı federasyon yetkililerini, antrenörleri ve sporcuları kutlayarak, "Yeni bir federasyon olmanıza rağmen elde ettiğiniz başarılar gurur verici. Başarılarınızın artarak devam edeceğine inanıyorum. Muay Thai gelişmeye açık bir branş. Biz de genel müdürlük olarak destek olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Lisanslı sporcu sayısına ilişkin bilgi veren Baykan, "Önemli olan lisanslı sporcu sayısı değil, faal olarak spor yapan lisanslı sporcu sayısıdır. 2011 yılı içinde kaç lisans çıkarılmış ve kaç vize yenilenmiş? Önemli olan bu sayıdır. Faal lisanslı sporcu sayımızı arttırdığımız zaman başarılar da doğru orantılı olarak arkacaktır" dedi.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna ise, şunları kaydetti:

"2006 yılında kurulan genç bir federasyonuz. Güzel faaliyetler içindeyiz. Televizyon seyircisinin de ilgi gösterdiği sporlardan birisiyiz. Sporumuzu yaymak için çalışmalar yapıyoruz. İnsanlar da Muay Thai'ye büyük ilgi gösteriyor. Şu anda 30 bin civarında lisanslı sporcumuz var. Dünyanın en iyi ülkelerinden birisiyiz. Özbekistan'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda 100'e yakın katılımcı ülkeler arasında 6. sırayı aldık. Hedefimiz bu alanda dünyanın en iyisi olmak." (EMK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com