BAYRAKLI HALK KOMİTE BULUŞMALARINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

BAYRAKLI HALK KOMİTE BULUŞMALARINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
BAYRAKLI HALK KOMİTE BULUŞMALARINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

İZMİR - Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ geleneksel hale getirdiği halk komite buluşmalarının bu seferki toplantısında Alpaslan Semt Merkezi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Bayraklı Halk Komitesi toplantısı, Alpaslan, Fuat Edip Baksı ve Cengizhan Mahalleleri’nden yaşayan okul müdürü, esnaf, imam, ev hanımı gibi vatandaşlardan oluşanların bir araya gelmesiyle Alpaslan Semt Merkezi’nde gerçekleştirildi. Halk Komitesine başkanlık eden Başkan Hasan Karabağ ve vatandaşların en önemli konusu ise Kentsel Dönüşüm oldu. Başkan Karabağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılan protokol sonrası yaşanan gelişmeleri ve projeleri halka anlattı. İzmir’in kurtuluşunun Kentsel Dönüşüm’den geçtiğini ve bunun da yerinde dönüşüm olması kaydıyla göreve geldiği ilk günden beri savunduğunu kaydeden Başkan Karabağ, “Çocukluğumuzdan beri Bayraklı’da yaşadık. Her türlü olumsuzluklara göğüs gerdik. Artık bu kentte ikinci üçüncü kuşaklar yaşamaya başladı. Yollarımız daraldı, sosyal donatı alanları neredeyse kalmadı. Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yaşanır bir bayraklı bırakabilmek için Kentsel Dönüşümü başlatıyoruz. Evinizin önündeki ağaçlara kadar değer biçilecek. Yerinde kentsel dönüşüm için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.
Başkan Karabağ daha sonra vatandaşlara Bayraklı Belediyesi’nin sosyal işlerinin verdikleri hizmetleri ve vatandaşların faydalanabilecekleri projeleri tek tek anlattı. Halk Komitesini oluşturan vatandaşlar da Başkan Karabağ’ın konuşmasının ardından mahallelerinde yaşadıkları aksaklıkları dile getirerek çözüm istedi.
Fen İşlerinden, Park ve Bahçelere, Zabıta’dan, Temizlik İşleri’ne kadar tüm bölüm müdürleri ile toplantıya katılan Başkan Karabağ vatandaşların dilek istek ve şikayetlerini not aldırdı. Karabağ, vatandaşların ulaşım ve bakım onarım gibi birçok isteğinin ivedilikle yerine getirileceğini, çalışmaların bitmesinin ardından yeni bir toplantıyla tekrar karşılarına geleceklerini dile getirerek toplantıya son verdi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com