Bayraktar kendini ve oğlunu sağlama mı aldı?

Bayraktar kendini ve oğlunu sağlama mı aldı?
Yeni Şafak gazetesi yazarı Cem Küçük, Bayraktar'a yargıdan kendisi ve oğluna belirli garantiler verilmiş olabileceğini iddia etti.

Erdoğan Bayraktar'ın canlı yayında istifası gündemin en çok konuşulanları arasında yerini aldı. Bayraktar'ın istifa açıklamasında dile getirdiği 'Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inanıyorum' sözlerinin ardından Bayraktar neredeyse kahraman ilan edildi. Ancak, Cem Küçük'ün iddiası, Cemaat'in savaş içinde bulunduğu AKP kanadına bir karalama değil de gerçek ise bu cengaverliğin altında büyük bir güvence yatıyor...

 
AKP'ye yakın çevrelerce hedef tahtası haline getirilen Bayraktar hakkında son iddia Cem Küçük'ten geldi.  Devlet ve medya içindeki cunta yapılanmasına dair yazılarıyla dikkat çeken Yeni Şafak yazarı Cem Küçük, "Kod adı kaos, hedefi darbe!" başlıklı köşesinde oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar mahkemece serbest bırakılan Erdoğan Bayraktar'ı kızdıracak bir yazı kaleme aldı:
 
GARANTİLER VERİLDİ
 
(...)Ayrıca bu cunta kafeslediği, korkuttuğu AK Partili bakan, vekil ve bürokratları istifaya sürüklemeye çalışacaktır. Dün iki vekil daha istifa etti. Ama şaşırmadık. Özellikle Erdoğan Bayraktar'a hiç şaşırmadım. Bayraktar istifa ederken Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini söyledi. Zaten amaç da bu. Bir şekilde Bayraktar belli ki kafeslenmiş. Muhtemelen yargıdan kendisi ve oğluna belirli garantiler verildi. Mehmet Baransu'nun attığı tweetlerle Bayraktar'ı savunması ve suçsuz olduğunu ima etmesi bunun göstergesi.
 
Şu anda Türkiye tam bir varoluş savaşı veriyor. Bunun adı İstiklal Savaşı'dır, başka bir şey değil. Düşünün Mustafa Balbay bırakılıyor, BDP'liler bırakılmıyor. 28 Şubat'ta herkesi dışarı bırakılıyor. Yakup Köse kardeşimizin dosyası Yargıtay'da onaylanıyor. Yolsuzluk adı altında dava yürütenler nedense 28 Şubat'ta bir tane yolsuzluk dosyası bulamıyorlar. Kardeşimiz Yakup Köse şimdi yeniden içeri girecek. Hukuk bu mu? Adalet bu mu? Demokrasi bu mu? Hangi vicdan böyle bir durumu kabul edebilir.

Baransu "aklanır" demişti
 
17 Aralık operasyonun ardından Taraf yazarı Mehmet Baransu'nun attığı Tweet dikkat çekmişti. Bugün Erdoğan'ı suçlayan  Bayraktar hakkında o günlerde "Bayraktar suçlu değil, oğlu da değil. Aklanır" diye yazmıştı

CEm Küçük 'ün köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com