Bayram Otel'in sahibinin şok eden yalanı!

Bayram Otel'in sahibinin şok eden yalanı!
"4'üncü kattayken deprem oldu, üst kata fırladım ve kurtuldum" diyen Aslan Bayram aslında otelde değil...

Van'daki ikinci depremde yıkılan ve 8 kişiye mezar olan Bayram Oteli'nin sahibi Aslan Bayram, depremden hemen sonra canlı yayına bağlanıp, "4'üncü kattayken deprem oldu, üst kata fırladım ve kurtuldum" demişti. Ancak ablası otelde değil evde olduğunu söyledi.

5.6'lık depremde yerle bir olan Bayram Otel, hasarlı olduğu halde müşteri kabul ettiği çin büyük tartışma yarattı. Otelin sahiplerinden Aslan Bayram'ın, depremin ardından basın mensuplarına ve TV kanallarına yaptığı, "4-5 tane mimar arkadaş geldi ve kolonlara baktı. İstanbul'dan gelen yetkin biri de aynı şekilde binayı inceledi ve otel sağlamdı" sözleri ise hasarlı otele oturulabilir raporu verildiği yönünde iddialara neden oldu.

'Odama çıkıyordum'
Aslan Bayram o gece hem basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda hem de NTV'nin canlı yayınında katılan deprem sırasında otelde olduğunu söyledi ve şunları dedi: "Otelde toplam 27 kişi vardı. 12'si de deprem anında dışarıdaydı. Bodrumun orada giriş vardı. Bir kişiyi sağlam çıkardık. Ben de otelde kalıyorum. Deprem anında odama çıkıyordum. 4'üncü kattayken deprem oldu, üst kata fırladım ve kurtuldum. Biz 7.2'lik depremin ardından bütün kolanlara tek tek baktık ve bir şey yoktu. Kendi evlerimizden korktuk, otelde yattık. 4-5 tane mimar arkadaş geldi ve kolonlara baktı. İstanbul'dan gelen yetkin biri de aynı şekilde binayı inceledi ve otel sağlamdı. Bina güvenliydi, gerçekten korksam kendim yatmam orada."

EVDE KALIYORDU
Ancak otel sahibinin açıklamalarını, kız kardeşi Songül Bayram, yalanladı.

Vatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre; Tevfik Bayram ve Aslan Bayram'ın kız kardeşi Songül Bayram, şunları söyledi: "Ağabeylerim o gece sahip oldukları otelden ayrılıp uyumak için eve geldiler. Otelle aynı cadde üzerinde bulunan iki bina var. Bizim dairemizin bulunduğu bina ile ağabeylerimin kaldığı binalar yan yana bulunuyor. Depremden aşağı yukarı 10 dakika önce eve geldiler. Kendileriyle de o sırada kapının ağzında konuştuk. Kendileri evlerine gitti. Biz de kendi evimize gittik. Kısa bir süre sonrada deprem oldu. İki binada bulunan herkes kendisini o sarsıntıyla dışarı attı. Bizim binalarımız yıkılmadı ama çatlaklar oluştu. Çok şükür yaralı ve ölümüz de yok. Ama evlerimiz ciddi anlamda zarar gördü. Şu anda da evlerimize girmeye korktuğumuz için bir kısmımız dışarıda arabalarımızda, bir kısmımız da çadırda kalıyoruz."

Aileden ölü-yaralı yok

VATAN'ın yaptığı araştırmada "Otelimiz sağlam olduğu için ailemle birlikte depremden sonra otele yerleştik" iddiasında bulunan Aslan Bayram'ın hiçbir yakınının kurtarma ekibi tarafından otelden sağ ya da ölü çıkarılmadığı öğrenildi. Hastanelere de Bayram Ailesi'ne ait hiçbir yaralının tedavi için başvurmadığı belirlendi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com