Bayram telaşı başladı!

Bayram telaşı başladı!
Ramazan Bayramına sayılı günler kala Bursa'nın tarihi çarşı ve hanlar bölgesinde alışveriş yoğunluğu had safhaya ulaştı...

Bayramına sayılı günler kala Bursa'nın tarihi çarşı ve hanlar bölgesinde alışveriş yoğunluğu had safhaya ulaştı. Tarihi Uzun Çarşı, sabah saatlerinden itibaren büyük bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor. Bayram alışverişini yapan vatandaşlar, esnafın da yüzünü güldürdü.

Özellikle hafta sonları yoğunlaşan bayram alışverişi, çarşıda şenlik havası oluşturdu. Bayram kıyafetleri, şeker, baklava gibi ürünler, yoğun ilgi görüyor. Vatandaşın ilgisinden memnun olan esnaf, satışların yüzde 40'a varan oranlarda arttığını belirtti. Fiyatlarda büyük oranda indirimler yapıldığını belirten iş yeri sahipleri, Bayramın beklenildiği gibi verimli geçtiğini kaydetti. Çoluk çocuklarıyla alışverişe çıkan Bursalılar ise aradıklarını uygun fiyata bulabilmenin mutluluğunu yaşıyor. Fiyatların eskiye oranla daha iyi olduğunu belirten vatandaşlar, son günlere kaldıkça çarşının yoğunluğunun arttığını vurguladı. Çarşıda bayram şekerlerinin kilogramı 6–30, çikolatalar 6–20 ve lokumlar 5–20 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Kıyafetlerde ise gömlekler 5–30, pantolonlar 10–50, etekler ve çocuk kıyafetleri ise 5–30 TL arasında değişen fiyatlardan alıcı buluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com