Bayrama gidecekler dikkat!

Bayrama gidecekler dikkat!
Bayram için seyahat edeceklere uyarı, biletler tükeniyor

Ramazan Bayramında memleketine gidecekler, seyahat edecekler bilet bulmakta zorlanmaya başladı. Bilet bulamayan vatandaş gidiş tarihini erkene alıyor.

Otobüs biletleri Ramazan Bayramını memleketinde sevdikleriyle geçirmek isteyen vatandaşların yoğun talebiyle karşılaştı. Ağustos ayının 8’inde başlayacak olan Bayrama üç hafta olmasına rağmen yer kalmayan otobüslerde, yetkililer bilet almak isteyen yolculara olumsuz cevap veriyor. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu ( TOFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan “otobüslerde yer bulamayan vatandaşlar için otobüs firmalarının D2 belgeli otobüsleri de devreye giriyor.” dedi.

Yaz tatili ile aynı zamana denk gelen Ramazan Bayramın için artan otobüs bilet satışları değerlendiren Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan rezervasyonların günler öncesinden yapıldığını ifade etti. Otobüs biletlerinin büyük çoğunluğunun satıldığını söyleyen Erdoğan, “1-7 Ağustos arası bütün otobüs biletleri tükendi” şeklinde konuştu. Ağustos ayının 1’i itibariyle bilet bulamayan vatandaşların yolculuk tarihlerini Temmuz ayının son haftasına kaydırdıklarını söyleyen Erdoğan, “Son 15 gündür biletlere çok yoğun bir şekilde talep var. Terminallerin yanı sıra internet üzerinden de bilet satışları yapılıyor. Bu sene internet üzerinde yapılan satış oranı yüzde 25” dedi.

Erdoğan ayrıca, ramazan ayı ve bayram süresince otobüs bilet fiyatlarında artışın söz konusu olmadığını ifade etti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com