Bayramda çöp kamyonlarına temizlik!

Bayramda çöp kamyonlarına temizlik!
İzmir Konak Blediyesi, Ramazan Bayram'ında çöp kamyonlarını dahi baştan aşağı dezenfekte ediyor.

Çöp kamyonları tepeden tırnağa deterjanlı sular ile yıkanıyor, kokular sıkılıyor, araçların içi ve dışı elden geçiriliyor, son denetimler yapıldıktan sonra tertemiz olarak göreve uğurlanıyor.

Sefere çıkmaya hazırlanan araçların hizmet verilirken sıkıntı yaratmaması için öncelikli olarak teknik bakımları yapılıyor. Ardından temizlik için özel bölüme geçen çöp kamyonları burada pırıl pırıl temizleniyor ve göreve hazır duruma getiriliyor.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, çöp kamyonlarının kötü kokular yaydığı konusunda vatandaşlardan zaman zaman şikayetler aldıklarını hatırlattı. Başkan Tartan,”Çöp kamyonlarında temizlik yapılmadan göreve çıkmalarına izin vermiyoruz. Çünkü havaların ısınması ve aşırı nem, doğal olarak çöplerin kısa sürede kokmalarına neden oluyor. Bunun önüne geçmek için temizlik işini sıkı tutuyoruz. Kamyonları yıkıyoruz, temizliyoruz ve mis gibi kokular arasında çöp toplamaya gönderiyoruz. Vatandaşlardan çöp kamyonlarının koktuğu konusunda bundan yakınma gelmeyecek” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com