Bayramda hava nasıl olacak?

Bayramda hava nasıl olacak?
Bu haberi okumadan adımınızı atmayın. İşte il il haftalık tahminler...

Hava sıcaklığı, Ege ve İç Anadolu'nun güneyinde 1 ila 3 derece artacak, Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece azalacak.
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde görülecek yağışların Malatya,K.Maraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Şırnak ve Hakkari ile zamanla Rize, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde yer yer sis, iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı görülecek.
 
HAVA SICAKLIĞI: Ege ve İç Anadolu'nun güneyinde 1 ila 3 derece artacağı, Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece azalacağı,diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Malatya,K.Maraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Şırnak ve Hakkari ile zamanla Rize, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde, bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis olayı görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis olayı ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu sabah ilk saatlerde K.Maraş çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Kayseri ve Niğde çevreleri yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar Rize çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Tokat çevrelerinin yüseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Elazığ Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adıyaman ve Şanlıurfa ile zamanla Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com