Bayramda kimsesizler unutulmadı

Bayramda kimsesizler unutulmadı
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kurban Bayramı dolayısıyla hastanede yatan hastalar, yetiştirme yurtları, huzurevinde kalanlar ile cezaevindeki görevli, tutuklu ve hükümlülerle bayramlaştı.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kurban Bayramı dolayısıyla hastanede yatan hastalar, yetiştirme yurtları, huzurevinde kalanlar ile cezaevindeki görevli, tutuklu ve hükümlülerle bayramlaştı.
Vali Kocatepe, Garnizon ve Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turgay Yılmaz, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuh Kalkan, Vali Yardımcısı Haluk Saygı, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, İl Sağlık Müdürü Kamil Türkmen ile Evliya Çelebi Devlet Hastanesi, Erkek Yetiştirme Yurdu, Kız Yetiştirme Yurdu, Huzurevi ve Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevini ziyaret etti.
Kocatepe, ziyaretleri sırasında, dini ve milli bayramların, millet olarak birlik ve beraberliğin daha içten hissedildiği, mutlulukların paylaşıldığı özel günler olduğunu belirterek, şöyle dedi:
''Birbirimize hoşgörü, sevgi, saygı ve şefkatle yaklaşıp el ele, gönül birliği ile bayramlaştığımız dini bayramlarımızdan Kurban Bayramı vesilesiyle ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmalı ve bayram coşkusunu hep birlikte yaşamalı, bayramın anlamına uygun olarak toplumsal ve insani görevlerimizi yeniden hatırlamalı ve güçlendirmeliyiz.''
Kocatepe, cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlülere yönelik konuşmasında, ''Hayat gelişen bir süreç, burada bulunduğunuz sürece boş vakitlerinizi okuyarak geçirin. Bizlere de ihtiyaçlarınız olduğu sürece bildirin'' dedi.

-KÜTAHYA BELEDİYESİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ-
Kütahya'da, belediye tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Kültür Sarayındaki törende yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı'nın İslam alemine, insanlığa, Türkiye'ye ve Kütahya'ya hayırlar getirmesini dilediğini söyledi.
Bayramların birlik ve beraberliğin yaşandığı, küslerin barıştığı, saygı, sevgi ve hoşgörünün yoğunlaştığı, paylaşma ve yardımlaşmanın çoğaldığı özel günler olduğunu belirten İça, ''Hepinize nice sağlık ve esenlik dolu bayramlar diliyorum'' dedi. Daha sonra Kütahya Vali Yardımcıları Cengiz Horozoğlu, Haluk Saygı ve Metin Selçuk, Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Başkan Yardımcıları Nejat Özturan ve Halil Toklu, törene katılanlarla bayramlaştı.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com