Bayramda Sahte Kolonyaya Dikkat!

Bayramda Sahte Kolonyaya Dikkat!
Bayramların olmazsa olmaz ikramı kolonyalar konusunda uyarı geldi...

Bayram döneminde sıkça tüketilen maddelerden biri olan kolonyalar da renk renk ambalajları ile raflardaki yerlerini almaya başladı.

Bayram alışverişlerinin gözdesi konumundaki kozmetik ürünleri ve kolonya seçimi ile ilgili tüketicilerin son derece dikkatli olması gerektiğini belirten MÜSİAD Bursa Şubesi Kimya Sektör Kurulu Başkanı İlker Duran, bu ürünlerde yapılacak yanlış tercihlerin insan sağlığına ciddi zararlar verebileceğini söyledi.

FIRSATÇILARA DİKKAT!

Özellikle arife günlerinde yaşanan alışveriş trafiğinin bazı kesimlerce fırsat bilindiğine dikkat çeken İlker Duran, vatandaşları işporta tezgahlarında satılan kolonyaları almamaları konusunda uyardı.

Kolonya ve diğer kozmetik ürünleri satın alırken, vatandaşların bilinen markaları ve sürekli alışveriş ettikleri güvenilir merkezleri tercih etmeleri gerektiğini vurgulayan Duran, "Özellikle bayramların yaklaştığı günleri fırsat bilip, piyasaya kalitesiz ürünleri süren bayram fırsatçılarına vatandaşlarımız dikkat etmelidir. Uygun fiyatlarından dolayı cazip gibi görünen bu ürünler insan sağlığını ciddi anlamda etkileyebiliyor"

"KÖRLÜK HATTA ÖLÜMLE SONUÇLANABİLİR"


Ülkemizde bayram günlerinde en fazla limon kolonyasının tercih edildiğini kaydeden İlker Duran, ideal olan limon kolonyasının seçiminde vatandaşların kolonyanın berraklığına, rengine ve içinde tortu olup olmadığına dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Duran ayrıca, vatandaşların duyarlı davranarak insan sağlığını tehdit edecek ürünler ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü Kozmetik Bölümü'ne ihbar etmeleri konusunda da uyardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com