Bayram'da şekerlere dikkat!

Bayram'da şekerlere dikkat!
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, "3-5 liraya tatlı olmaz" diyerek tüketicileri Ramazan fırsatçıları konusunda uyardı.
Yazılı bir açıklama yapan Palandöken, Ramazan Bayramı 'nda 1 milyar liraya yakın çikolata, şeker ve şekerleme satılmasını bekleyen esnafın umutlarının söndüğünü kaydetti. TESK Başkanı bunun sebebini, "Bayramın yaz ayına denk gelmesi beklenti içindeki esnafımızı üzmüştür. Herkes tatil yörelerine gitmek için şimdiden biletini almış. Bu da demek ki büyük kentler boşalacak, piyasa durgunlaşacak" şeklinde açıkladı. 

KORSAN ÜRETİM YAPANLARA DİKKAT
 
Tüketicileri merdiven altı korsan üretim yapanlara karşı uyaran Palandöken, şunları aktardı: 
 
"Bilhassa Ramazan ayında artan merdiven altında korsan üretilen sağlıksız gıda ürünleri kesinlikle alınmamalı ve yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı ve şekerleme gibi ürünlerden de uzak durulmalıdır. Ramazan Bayramı'nın en önemli ikramlarından olan tatlı ve şeker alırken ucuz fiyata kanmayın. Olması gereken fiyatın altında satılan ürüne şüpheyle yaklaşılmalıdır. 3-5 liraya tatlı olmaz. Alacağınız üründe albenisi olan janjanlı ambalajları değil, önce alışveriş yapacağınız esnafı iyi tespit edin. Çünkü gerçek esnaf kendi yemediği bir ürünü kim olursa olsun müşterisine satmaz. Korsan satıcılardan yapacağınız her alışveriş hem sağlığınıza zarar verir hem de kayıtdışı ekonomiyi büyütür." (UGO)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com