Bayramlaşmada gündem tutuklu vekiller

Bayramlaşmada gündem tutuklu vekiller
Partiler arası bayramlaşma başladı. İlk olarak AKP-CHP bayramlaşması gerçekleşirken, bayramlaşma ziyaretinde gündemi ise tutuklu milletvekilleri oluşturdu.
Her yıl gerçekleşen partiler arası bayramlaşma AKP-CHP bayramlaşmasıyla başladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan önderliğindeki CHP heyeti AKP Genel Merkezi'ne bayram ziyareti gerçekleştirdi. CHP heyetinde ayrıca Parti Meclisi üyeleri Ümit Akdoğan ve Gül Çiftçi de bulunurken, AKP heyetinde ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Milletvekili Ahmet İyimaya, Kadın Kolları Genel Sekreteri Mürşide Balaban, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Alaaddin Ünüvar yer aldı.
 
CHP'li heyeti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin karşılarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan bayramlaşmanın ardından konuyu tutuklu milletvekillerine getirdi. Tezcan'ın bu yıl tutuklu milletvekilleriyle birlikte bir bayram geçirme dileğinde olduklarını söylemesi üzerine Mehmet Ali Şahin ise, bunun kararını yargının vereceğini belirtti. Tezcan'ın konuyu direk tutuklu milletvekillerine getirmesine şaşıran Mehmet Ali Şahin, daha sonra konuyu Adalet Komisyonu üyesi Ahmet İyimaya'ya sordu. İyimaya da, "Sorun Türkiye'nin sorunu, Türkiyemutabakata varırsa hukuk normu dönüştürülebilir, değiştirilebilir. Ama hukuki müdahale olmadığı sürece sorun yargı sorunudur" değerlendirmesinde bulundu.
 
Konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı'nın bir çalışması olduğunu söyleyen Mehmet Ali Şahin, tutuklu milletvekilleri konusunun parlamentoya gelmesi halinde parlamentonun gündemini oluşturacağına dikkat çekti. Şahin son olarak ise, "Dileriz ki cezaevlerinde kimse olmasın, boş olsun" temennisinde bulundu.
 
 AKP-CHP bayramlaşması sonrasında AKP, MHP ile bayramlaştı.
 
AKP Genel Merkezi’nde gerçekleşen bayramlaşma töreninde, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin önderliğindeki AKP heyeti, MHP heyetini kabul etti. MHP’nin bayram ziyaretlerini gerçekleştiren heyetinde ise, Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Antalya Milletvekili Mehmet Günal ve MYK Üyesi Sami Uzun yer aldı.
 
Ziyarette konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, terör sorunun Türkiye’nin en ciddi sorunu haline geldiğini söyleyerek, “Bu bakımdan bayramların birlik ve beraberliğin sağlanmasında, kardeşliğin devam ettirilmesinde terör sorununun çözüme kavuşturulması gerekiyor” dedi.
 
Terörün kökü kazınmadan bayramların buruk geçeceğini söyleyen Karakaya, bundan sonraki bayramların birlik ve beraberlik içinde geçmesini umduklarını belirtti.
 
Ziyarette konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise, devletin kendisine silah doğrultanlarla mücadele edeceğini söyleyerek şöyle konuştu: “Özellikle dini bayramların bu sorunun çözümünde nasıl değerlendirebiliriz iyi işlememiz gerekiyor” Bölge halkının bayramlar konusunda hassas olduğunu düşündüğünü ifade eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hiçbir ananın çocuğunun dağa çıkmasından memnun olacağı kanaatinde değilim, istisnalar olabilir.” Şahin ayrıca, terörün yurt dışı bağlantılarının olduğunu ve artık bir taşeron haline geldiğini söyledi.
 
KANDİLE BAYRAK DİKİLMESİ GEREKİYOR
 
MHP’li Mevlüt Karakaya ise, terörle mücadelede müzakereden uzak durulması gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Terörle mücadele değil, müzakere yapıldığı yönündeki kanaatlerin oluşmuş olması bölge halkında da bu konuyla ilgili özellikle terörizme karşı duruşta zaafiyete neden oldu”
 
 
Karakaya, “Bölgede devletin ağırlığını hissettirmek sembolik olarak Kandil’e Türk bayrağını dikmek gerekiyor” diyerek, devletin bölge halkıyla bir sorunu olmadığına dikkat çekti.
 
Mehmet Ali Şahin ise, güvenlik güçleri terörle mücadelede üzerine düşeni başarıyla yerine getirmeye gayret ettiğini belirterek, terörü sonlandırmak için silahlı mücadele dışında girişimleri de uygulamak gerekiyorsa bunları da ihmal etmemek gerektiğini söyledi. Başbakan Erdoğan’ın da söylemek istediğinin bu olduğunu ifade eden Şahin, “Terörü sonlandırmak için başka yollar varsa bu yolları da ihmal etmemek lazım” ifadelerini kullandı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com