Baz istasyonu manzaralı anaokulu

Baz istasyonu manzaralı anaokulu
Amasya'da temeli atılan bir anaokulu inşaatının bitişiğindeki arsanın üzerinde bulunan baz istasyonunu fark eden Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri baz istasyonunun kaldırılması için harekete geçti.

Kentte 2 yıldır sürdürülen 65 Bin Dev Öğrenci Projesi çerçevesinde öğrencilerin sattıkları kitap, kartpostal, nostaljik radyo ile düzenledikleri konser ve kermes gibi etkinliklerden sağlanan paralarla Amasya merkez Şeyhcui Mahallesi'nde yapımına başlanılan 8 derslikli anaokulunun temel atma töreninde fark edilen bir GSM firmasına ait baz istasyonu Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini harekete geçirdi.
Baz istasyonunun bir şahsa ait arazi üzerine kiralık olarak konuşlandığını öğrenen Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, kısa zamanda kaldırılması için girişimde bulunacaklarını kaydettiler. Yaklaşık 358 bin TL bedelle yılsonuna kadar tamamlanmasının planlanan anaokulunun temel atma törenine Vali Halil İbrahim Daşöz, AK Parti Amasya Milletvekili Dr. Avni Erdemir, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, öğrenci ve öğretmenlerle diğer yetkililer katıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com