“Bazı konularda eşitlik ilkesi adaleti sağlamıyor”

“Bazı konularda eşitlik ilkesi adaleti sağlamıyor”
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara daha ucuz su kullandırmak istediklerini ifade ederek “Bazı konularda eşitlik ilkesi adaleti sağlamıyor”

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara daha ucuz su kullandırmak istediklerini ifade ederek “Bazı konularda eşitlik ilkesi adaleti sağlamıyor”
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan Kasım ayı olağan meclis toplantılarının birinci birleşiminde yaptığı konuşmada su ücretleri ile ilgili düşüncelerini anlattı. Belediye olarak ön ödemeli elektronik su sayacına geçmeyi hedeflediklerini belirten Erdoğan, meclisten çıkacak karara göre bu konuyu değerlendireceklerini kaydetti. Katı atık depolama alanı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve geçtiğimiz günlerde yaptıkları ihaleye iki firmanın katıldığını da anlatan Erdoğan, proje hayata geçtiğinde mecvut çöplük alanına yeni çöp dökülmeyeceğini söyledi. Toplanan çöplerin Karaağaç mahallesindeki çöplük alanında ayrıştırılarak gazı alındıktan sonra sonra Ovademirler bölgesinde kurulacak depolama tesisine taşınacağını anlatan Ali Erdoğan bu konuda aleyhte yapılan yorumların haksız olduğunu belirtti.
Bütçe ve performans ayı olması açısından Kasım ayı meclis toplantılarının 20 gün devam edebileceğini ifade eden Belediye Başkanı Ali Erdoğan, “Bu ay mecliste önemli gündem maddelerini görüşeceğiz. Bütçe ve performnans, gelir ve harç tarifesi gibi konuları karara bağlayacağız. Ayrıca su ücretleri ve ön ödemeli elektronik kartlı su sayacına geçmek istiyoruz. Belediye olarak bu sayaçları su abonelerine ücretsiz vermeyi hedefl,yoruz. Bunun dışında maddi durumu iyi olmayan vatandaşların yaşadığı bölgelerde su ücretlerini daha düşük uygulamayı istiyoruz. Gelir düzeyi yüksek vatandaşlarla gelir düzeyi düşük vatandaşlardan aynı su üceritini almak hakkaniyetli değil. Bu tür bazı uygulamalarda eşitlik ilkesi adaleti sağlamıyor. Biz eşitlik ilkesine karşı değiliz ama bu tür bazı hassas konularda pozitif ayrımcılığın olması gerektiğini düşünüyoruz. Örneğin fakir olan da zengin olan da benzin alırken aynı vergiyi ödüyor. Bana göre bu adaletli değil. Bazı konularda kazanca göre uygulama yapılıp hakkaniyet duygusu sağlanmalıdır”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
      Çok Okunanlar
        Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
        Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
        E-Posta: info@sansursuzhaber.com