Bazı Türk yetkililer cahil

Bazı Türk yetkililer cahil
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesinde insani yardım amaçlı tampon bölge kurulması fikrinin "gerçekçi" olmadığını söyledi. Esad, bazı Türk yetkilileri ise "cahil" olarak niteledi.
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesinde insani yardım amaçlı tampon bölge kurulması fikrinin "gerçekçi" olmadığını söyledi. Esad, bazı Türk yetkilileri ise "cahil" olarak niteledi.
 
Ed Dünya televizyonuna konuşan Esad, Türkiye tarafından da savunulan güvenlikli bölge fikrine karşı çıktı.
 
Şam'daki başkanlık sarayında gerçekleştirildiği belirtilen röportajda Esad, "Birincisi, tampon bölge konusu masada değil. İkincisi, bu hasmane tutumlar içindeki ülkeler ve Suriye'nin düşmanları tarafından ortaya atılan gerçekçi olmayan bir düşüncedir" dedi.
 
Türk hükümetine yönelik eleştirilerini yineleyen Esad, "Bazı Türk yetkililerin cahillikleri yüzünden geri adım mı atacağız?... Türk halkı bu kriz boyunca bizim arkamızda durdu" diye konuştu.
 
ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR
 
Suriye lideri, tamamı TSİ 21.00'de yayınlanacak röportajda ayrıca, muhaliflerle mücadelede büyük mesafe katettiklerini ancak "savaşı kazanmaları için" zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti.
 
Esad, "Suriye halkına sesleniyorum. Suriye'nin kaderi sizlerin elinde. Halkımızın geniş tabanı ülkeyi de koruyor" dedi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com