BBP Ayasofya'da Namaz İçin Dava Açtı!

BBP Ayasofya'da Namaz İçin Dava Açtı!
BBP, Ayasofya Müzesi'nde bayram namazı kılmak için dava açtı..

Büyük Birlik Partisi BBP adına, partinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, 15 Ağustos 2010'da Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bulunan Sümela Manastırı'nın, Türkiye'de yaşayan Ortodoks Hristiyanların ibadet etmesi için bir günlüğüne ibadete açıldığı hatırlatıldı.

AYRIM YAPILMIŞTIR
İl Başkanlığının, aynı hukuki durumda olması gereken Ayasofya Müzesi'nde bayram namazı kılma talebinin, başvurunun üzerinden 30 gün geçmesine rağmen cevaplanmadığı kaydedilen dilekçede, bu durumda İdari Yargılama Usul Hukuku açısından talebin reddedilmiş sayılacağı ifade edildi.

Dilekçede, ''Davalı taraf bu talebimizi reddederek ayrım yapmış, hukuken ve maksat açısından uygun davranmamıştır. Halbuki idare, objektif ve adil olmalı, uygunluk ve maksat açısından tarafsız, vicdanları rahatlatan kararlar vermelidir. Bu şartlara uyulmamıştır. Ülkemizin tarihi ve inanç zenginliği sebebi ile din ve vicdan hürriyetinin tam anlamıyla yaşanması, hepimizin ve özellikle biz siyasi partilerin amacıdır'' denildi.

Aynı dilekçede, idarenin kararının kaldırılıp, ilk kutlanacak dini bayram namazının Ayasofya Müzesi'nde kılınmasına karar verilmesi istendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com