BBP Genel Başkanı Destici:

BBP Genel Başkanı Destici:
Büyük Birlik Partisi olarak iktidara gelirsek yürütmeyi sınırlandıracağız. Yani bu ülkede başbakan da bakanlar da aynen cumhurbaşkanı gibi en fazla iki dönem seçilebilecekler

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Büyük Birlik Partisi olarak iktidara gelirsek yürütmeyi sınırlandıracağız. Yani bu ülkede başbakan da, bakanlar da aynen cumhurbaşkanı gibi en fazla iki dönem seçilebilecekler" dedi.

Destici, partisinin Manavgat Belediye Başkan Adayı Hacı Çayır'ın seçim ofisinin açılışına katıldı. Destici, burada partililer yaptığı konuşmada, yerel seçimi çok önemsediklerini söyledi. Partileri açısından yerel seçimlerin, genel seçim kadar önemli olduğunu vurgulayan Destici, yerel yönetimlerde Türkiye'nin en başarılı partisi olduklarını savundu.

Yakın bir zamanda erken seçim yapılacağına inandığını da dile getiren Destici, Meclis'in erken seçim kararı almasının "zorunluluk" olduğunu iddia etti. Destici, "Seçim barajı olmayan, Hazine yardımının adil dağıtıldığı, liderlerin iki dudağı arasından seçilmeyen, milletin tercihini seçtiği milletvekilleri istiyoruz. Bu yüzden erken seçim şart oldu diyoruz" dedi.

Meclis'e sınırlama getirildiğini de öne süren Destici, BBP olarak bununla ilgili bir önerileri olduğunu anlattı.

Destici, şöyle konuştu:

"Büyük Birlik Partisi olarak iktidara gelirsek yürütmeyi sınırlandıracağız. Bu ülkede başbakan da bakanlar da aynen cumhurbaşkanı gibi en fazla iki dönem seçilebilecekler. İki dönemden fazla seçilemeyecek. Çünkü bu iş üçüncü, dördüncü ve beşinci döneme doğru gittiğinde herkes mülkün kadıya baki olduğu gibi bir hissiyata kapılıyor ve vazgeçilmez oldukları oldukları noktasında bir düşünce içine giriyorlar. Bu millet, bu analar nice yiğitler, nice kahramanlar, nice devlet adamları doğurdu. Alparslanlar, Fatihler, Kanuniler, Atatürkler doğurdu. Yine de doğururlar. Hiçkimse vazgeçilmez değildir. O yüzden millet alternatifsiz değildir. Millet hiçbir zümreye hiçbir partiye de mahkum değildir."

Muhabir: Fatih Hepokur
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com