BBP Genel Başkanı Destici:

BBP Genel Başkanı Destici:
"Ülkemiz, yaklaşık 30 yıldır PKK terörüyle mücadele etmek zorunda bırakıldı. Şu anda adına çözüm süreci dedikleri bir süreç içerisindeyiz"

KASTAMONU (AA) - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Ülkemiz, yaklaşık 30 yıldır PKK terörüyle mücadele etmek zorunda bırakıldı. Şu anda adına çözüm süreci dedikleri bir süreç içerisindeyiz" dedi.

Destici, partisince Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, partilerinin kurulmasının üzerinden 21 yıl geçtiğini belirterek, BBP'nin, tertemiz mazisi ve pırıl pırıl kadrolarıyla iktidara hazır olan alternatif bir parti olduğunu söyledi.

Türkiye'nin problemlerinin olduğunu belirten Destici, "Hemen yanı başımızda bizi direkt ilgilendiren problemler var. Hem süregelen hem de çok yakın bir zamanda başlamış olan hadiseler var. Ülkemiz, yaklaşık 30 yıldır PKK terörüyle mücadele etmek zorunda bırakıldı. Şu anda adına çözüm süreci dedikleri bir süreç içerisindeyiz. Biz parti olarak bu sürecin bir çözüm süreci olmadığını, bir müzakere ve pazarlık süreci olduğunu daha önce de defalarca dile getirdik" diye konuştu.

"PKK'nın meşrulaştığını görüyoruz" diyen Destici, şunları söyledi:

"Başta bebek katili teröristbaşı olmak üzere bütün unsurları meşrulaştı. Her birisi gazete sayfalarımızda, televizyon ekranlarımızda ve gündemin içerisinde meşru bir şekilde konuşuluyor. PKK'nın siyasi unsuru partileri, Doğu ve Güneydoğu'nun yanı sıra batıda başka bir isimle giren partisi millete yol vaat etmiyor. Millete su, iş, aş ve park-bahçe vaat etmiyor. Peki ne vaat ediyorlar? 'Özerk yönetim' diyorlar. 'Özerkliği kuracağız, bize oy verirseniz' diyorlar. Dün yine sözcülerinden biri 'Bu yerel seçim değil, bir referandumdur' dedi. Daha önce her iki eş başkanları da 'Yerel seçimlerden sonra özerklik ilan edeceğiz' dedi."

Destici, "Sizler şahit olun ki partimiz ve Alperenler var olduğu sürece buna asla müsaade etmeyiz. Rüyalarını gerektiği zaman ve vakti geldiğinde kabusa çeviririz. Hayallerini zindan ederiz ve heveslerini kursaklarında bırakırız" dedi.

Mustafa Destici, parti olarak her zaman birlikten ve kardeşlikten yana olduklarını sözlerine ekledi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com