BBP Genel Başkanı Destici:

BBP Genel Başkanı Destici:
"Sadece kendi belirledikleri gündemleri var, onları konuşuyorlar ve maalesef esas gündemleri kaçırıyorlar"

KÜTAHYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Sadece kendi belirledikleri gündemleri var, onları konuşuyorlar ve maalesef esas gündemleri kaçırıyorlar" dedi. 

Destici, Kütahya'nın Simav ilçesinde partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Hafta sonu yerel seçimlerin olacağını hatırlatan Destici, meydanlarda iktidar partisi ile ana muhalefet partisinin kayıkçı kavgasına tutuştuklarını söyledi.

Ülkenin gündeminin konuşulmadığını öne süren Destici, şöyle konuştu:

''Sadece kendi belirledikleri gündemleri var, onları konuşuyorlar ve maalesef esas gündemleri kaçırıyorlar. Sayın Başbakan çıkıyor meydanlara, paralel devletten sıra gelirse ne diyor, 'IMF'ye 20 milyon dolar borç vardı bunu ödedik' diyor. Peki, buradan bir kere daha söylüyorum. Sen Başbakan olduğunda, bu devletin iç, dış, özel, kamu toplam borcu 220 milyar dolardı. Peki, şu an ne kadar? 588 milyar dolar. Sen bunu niye söylemiyorsun peki. IMF'ye ödediğin borcu söylüyorsun da borcun üstüne 350 milyardan fazla bir borç eklendiğini neden söylemiyorsun.

Sayın Başbakanın başka bir övündüğü rakam daha var. Ne diyor, 'ihracat 36 milyar dolardan, 150 milyar dolara çıkardık' diyor. Güzel, ihracatı söylüyorsun da ithalatı neden söylemiyorsun. İthalatta 50 milyar dolardan 250 milyar dolara çıkmış. Yani sen Başbakan olduğunda dış ticaret açığımız ithalatla ihracat arasındaki açık sadece 14 milyar dolarken, bunun da 12 milyar doları turizmden karşılanırken şu an 100 milyar doları aşmış. Sen bunu niye söylemiyorsun Başbakan. Ona baktığımızda ne ortaya çıkıyor. Tanımadığımız Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin 13 basamak altındayız. Battı dediğimiz Yunanistan'ın, 9 basamak altındayız. Eğer sayın başbakan Güney Kıbrıs'tan, Romanya'dan, Arnavutluk'tan, Kosova', Bulgaristan'dan daha büyük ekonomi olmakla övünüyorsan övün. O övünçte sana de diyeyim? Türk milletinin şu anda yüzde 90'ı borçlu değerli arkadaşlar. Kim yaptı bu borcu? Kim yaptı, niye bunlar konuşulmuyor? Sayın Başbakan bunları niye konuşmuyor? Hadi o konuşmuyor, ana muhalefet lideri niye bunları konuşmuyor da kayıkçı kavgasına devam ediyor. Niye bunlar konuşulmuyor neden? Bunlar konuşulursa hesap veremezler çünkü hepsinin bu işte dahli var. Hepsi Türkiye'yi yönetti. Bu olumsuzluklarda dahli olmayan, vebali olmayan, eli tertemiz olan bir hareket var, o da Muhsin Yazıcıoğlu'nun bıraktığı davası.''

Destici, konuşmasının ardından ilçeden ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com