BBP Genel Başkanı Destici:

BBP Genel Başkanı Destici:
"Çözüm süreci diye bahsettikleri bu müzakere ve bu pazarlık sürecinin getirdiği nokta burasıdır. Adam açık, açık söylüyor 'Bu bir seçim değil referandum, özerkliğin referandumu' diyor. Birisi de çıkıp buna bizim söylediğimiz gibi söylemiyor"

KÜTAHYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Çözüm süreci diye bahsettikleri bu müzakere ve bu pazarlık sürecinin getirdiği nokta burasıdır. Adam açık, açık söylüyor 'Bu bir seçim değil referandum, özerkliğin referandumu' diyor. Birisi de çıkıp buna bizim söylediğimiz gibi söylemiyor" dedi.

Destici, partisi tarafından düzenlenen Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Balıköy beldesindeki mitingde, 75 milyonun tamamının, hatta 75 milyonun ötesinde Türk İslam coğrafyasındaki herkesi ilgilendiren gelişmelerin yaşandığını söyledi.

Türkiye'nin zarar görmesi halinde, Türk İslam coğrafyasındaki bütün Müslümanların zarar göreceğini belirten Destici, şöyle konuştu:

"Bakın kafanı kaldırıp gözünüzü ne tarafa çevirirseniz çevirin, nerede bir İslam coğrafyası varsa mutlaka o coğrafyalarda kan var, gözyaşı var, sömürü var. Sırf isimleri Ahmet, Mehmet, Mustafa olduğu için sırf isimleri Ayşe, Fatma, Hatice, Emine olduğu için maalesef katledilen kardeşlerimiz var. Onun için birliğimiz, beraberliğimiz her şeyin üzerindedir. Şimdi Türkiye'de de maalesef hem iktidar hem de Meclis muhalefeti Türkiye'nin esas gündemini sizlerden kaçırıyorlar. Bakın ne diyor PKK'nın siyasi sözcüleri her gün televizyonlarda izliyorsunuz, benden çok izliyorsunuz, benden çok çıkartıyorlar, benden çok fırsat veriyorlar. Bizi gösterdiklerinin belki yüz katı, bin katını gösteriyorlar. Ne diyorlar çıkıyorlar, 'Bu bir genel seçim değil.' Peki ne? Referandum. Ne referandumu? Özerkliğin referandumu. Hükümet başta olmak üzere kimse bunlara ses çıkarmıyor. Aslında hükümet bu işin sorumlusu. Bu noktaya gelmesinin, onları şımartan, onlara bu sözleri söyleten, cesaretlendiren aslında hükümettir. Çözüm süreci diye bahsettikleri bu müzakere ve bu pazarlık sürecinin getirdiği nokta burasıdır. Adam açık, açık söylüyor 'Bu bir seçim değil referandum, özerkliğin referandumu' diyor. Birisi de çıkıp buna bizim söylediğimiz gibi söylemiyor."

Destici, Türk milletinin sabırlı, hoşgörülü olduğunu ancak bu milletin yeri ve zamanı geldiğinde vatanı, milleti, devleti, inançları, ezanı ve bayrağı için canını ve malını verebileceğini belirtti.

Milletin, bu noktada vatanın bir karış toprağını, bir çakıl taşını dahi hiç kimseye vermeyeceğini ifade eden Destici, "Öncelikle bunlara söylenmesi gereken konu budur ancak maalesef bunlar, söylenmiyor. Bunlara karşı sessiz kalınıyor. Bu sessizlik de şunu gösteriyor ki demek ki bu işler, bu müzakere sürecinin içerisinde var. İnşallah 30 Mart seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde olalım" dedi.

Destici, daha sonra partisinin Balıköy Belediye Başkan adayı Ahmet Artun için belde sakinlerinden oy istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com